Komuniści przestaną być patronami ulic. Zastąpi ich Miłosz i ks. Twardowski

  • 11.08.2017, 13:35
  • Filip Jędruch, Radio Tczew
Komuniści przestaną być patronami ulic. Zastąpi ich Miłosz i ks. Twardowski Bartosz Chabowski
Wkrótce na mapie Tczewa pojawią się nowe nazwy ulic - Czesława Miłosza i księdza Twardowskiego. To efekt wejścia w życie 2 września ubiegłego roku ustawy o zakazie propagowania komunizmu.

Mówi wiceprezydent miasta, Adam Burczyk.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Dwie ulice, których nazwy zostaną całkowicie zmienione, to Leona Kruczkowskiego na osiedlu Witosa i Adama Ważyka na osiedlu Bema. W życiorysach obu tych literatów obecne są związki z komunistyczną Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą. Jesienią na mapie pojawią się za to w tych miejscach ulice Czesława Miłosza i księdza Twardowskiego. Co dla mieszkańców oznaczają te zmiany?

Na najbliższej sesji tczewscy radni przyjrzą się także pięciu innym nazwom. Mowa o ulicach Pionierów, Partyzantów, Wyzwolenia, Jedności Narodu i alei Zwycięstwa. Mieszkańcy nie muszą się jednak obawiać zmiany adresu - nazwy pozostaną, a zmienią się jedynie uzasadnienia ich wyboru. Na przykład aleja Zwycięstwa będzie nawiązywała do wygranej bitwy króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, a Jedności Narodu do wartości, która nigdy nie traci na swoim znaczeniu.

Więcej na ten temat w materiale Bartka Listewnika na stronie tetka.pl.

Filip Jędruch, Radio Tczew
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
B532
B532 11.08.2017, 14:24
Bez sensu, przy 30 Stycznia dalej straszy radziecka gwiazda, a te barany z RM zajmują się nazwami ulic, które z komuną mają najmniej wspólnego :v

Pozostałe