Komuniści przestaną być patronami ulic. Zastąpi ich Miłosz i ks. Twardowski

  • 11.08.2017, 13:35
  • Filip Jędruch, Radio Tczew
Komuniści przestaną być patronami ulic. Zastąpi ich Miłosz i ks. Twardowski Bartosz Chabowski
Wkrótce na mapie Tczewa pojawią się nowe nazwy ulic - Czesława Miłosza i księdza Twardowskiego. To efekt wejścia w życie 2 września ubiegłego roku ustawy o zakazie propagowania komunizmu.

Mówi wiceprezydent miasta, Adam Burczyk.

Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!

Dwie ulice, których nazwy zostaną całkowicie zmienione, to Leona Kruczkowskiego na osiedlu Witosa i Adama Ważyka na osiedlu Bema. W życiorysach obu tych literatów obecne są związki z komunistyczną Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą. Jesienią na mapie pojawią się za to w tych miejscach ulice Czesława Miłosza i księdza Twardowskiego. Co dla mieszkańców oznaczają te zmiany?

Na najbliższej sesji tczewscy radni przyjrzą się także pięciu innym nazwom. Mowa o ulicach Pionierów, Partyzantów, Wyzwolenia, Jedności Narodu i alei Zwycięstwa. Mieszkańcy nie muszą się jednak obawiać zmiany adresu - nazwy pozostaną, a zmienią się jedynie uzasadnienia ich wyboru. Na przykład aleja Zwycięstwa będzie nawiązywała do wygranej bitwy króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, a Jedności Narodu do wartości, która nigdy nie traci na swoim znaczeniu.

Więcej na ten temat w materiale Bartka Listewnika na stronie tetka.pl.

Filip Jędruch, Radio Tczew
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

B532
B532 11.08.2017, 14:24
Bez sensu, przy 30 Stycznia dalej straszy radziecka gwiazda, a te barany z RM zajmują się nazwami ulic, które z komuną mają najmniej wspólnego :v

Pozostałe