sobota, 20 kwietnia 2024 10:05

Pogoń Tczew zmiażdżyła GKS Żukowo

W sobotę, 26 sierpnia w pierwszej kolejce sezonu 2017/18 tczewska drużyna Pogoni pewnie pokonała GKS Żukowo.

Na mecz inaugurujący rozgrywki III Pomorskiej Ligi Kobiet do Tczewa przyjechała drużyna GKS Żukowo. Większość meczu Pogoń Tczew była w posiadaniu piłki oraz kontrolowała spotkanie. Pierwsza bramka padła już w 9 minucie, gola zdobyła młoda Sara Podsiadło, dla której był to oficjalny debiut w tczewskim zespole. W 13 minucie bramkę po podaniu prostopadłym od Anety Frycy, uderzeniem w okienko bramkę zdobyła Aro. Po przerwie znowu przypomniała o sobie Aro, która wykorzystała zamieszanie w polu karnym. Kolejna bramka została zdobyta przez zmienniczkę Olę Rajek, która strzałem po ziemi w sytuacji 1x1 pokonała bramkarkę. Kilka bramek z akcji, a kolejna wykorzystana po rzucie rożnym, nieuwagę przeciwniczek wykorzystała Małgorzata Burczyk. Ostatni cios wykonała Daria Kwiatkowska, która również w sytuacji sam na sam nie pomyliła się i ładnym strzałem sprawiła, że siatka zatrzepotała po raz ostatni.

KS Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew - GKS Żukowo

Wynik: 6:0

Bramki i asysty:
9` Podsiadło Sara (bez asysty)
13` Aronowska Oliwia (Fryca Aneta)
48` Aronowska Oliwia (Podsiadło Sara)
51` Rajek Aleksandra (Tryka Martyna)
68` Burczyk Małgorzata (Tryka Martyna)
77` Kwiatkowska Daria (Rembalska Agnieszka)

Skład: Węsierska, Rembalska, Burczyk, Wolska, Osowska, Choińska, Tryka, Fryca, Podsiadło, Aronowska, Dziadzio
W drugiej połowie weszły: Apa, Grucza, Alfuth, Rajek, Kwiatkowska, Krzyżanowska, Salewska