Czy umiemy ze sobą dyskutować?

  • 7.10.2017, 15:54 (aktualizacja 09.10.2017 06:47)
  • Barbara Jackiewicz, Patryk Kropidłowski, A. Kęprowska
Czy umiemy ze sobą dyskutować?
W Pelplinie odbędzie się debata oksfordzka, w której młodzież ponadgimnazjalna uczyć się będzie argumentowania.

Gośćmi naszego studia byli w sobotę Konrad Mania organizator Drugiej Pelplińskiej Debaty Oksfordzkiej oraz Mirosław Chyła przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie. Nasi goście wyjaśnili na czym polega debata oksfordzka:

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Debata odbędzie 18 października 2017 o godzinie 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie, uczestnikami konkursu będą uczniowie pelplińskich szkół licealnych. Temat październikowej debaty brzmi “Polityka musi być moralna”.

Pierwsza edycja tego wydarzenia miała miejsce wiosną bieżącego roku. Uczestnicy konkursu, uczniowie szkół gimnazjalnych, dyskutowali na temat: "Obecnie coraz częściej stosuje się rozwiązanie klasyfikacji uczniów do grup lekcyjnych na podstawie ich zdolności oraz preferencji intelektualnych. Takie działanie prowadzi do wykształcenia się systemu klas o jednolitym poziomie zaawansowania intelektualnego uczniów. Czy jest to dobre rozwiązanie?". Zmaganiom przyglądali się uczniowie pelplińskich szkół, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Pelplina. Zwycięzców wybrała zgromadzona publiczność oddając głos w tajnym głosowaniu. 

Barbara Jackiewicz, Patryk Kropidłowski, A. Kęprowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe