Ponad 120 milionów złotych dla 15 miast Pomorza!

  • 8.11.2017, 17:12 (aktualizacja 08.11.2017 17:21)
  • Hanna Brzezińska, Radio Tczew
Ponad 120 milionów złotych dla 15 miast Pomorza! rpo.pomorskie.eu
Pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej, a przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczone zostaną na rozwiązanie licznych problemów społecznych i infrastrukturalnych, takich jak wysokie bezrobocie, ubóstwo oraz niszczenie budynków czy obiektów publicznych.

Kluczem do sukcesu ma być aktywizacja zawodowa mieszkańców oraz ich integracja. W tym celu prowadzone będą porady psychologiczne, pedagogiczne i zawodowe, pomoc terapeutyczna, liczne warsztaty oraz staże, a także wsparcie edukacyjne i prawne. Działania będą skierowane głównie do osób bezrobotnych, dzieci, młodzieży i seniorów. Pieniądze zostaną przeznaczone również na odbudowę dróg, chodników, parków miejskich czy historycznej zabudowy.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Pośród miast, którym zostało przyznane dofinansowanie znalazły się Gniew, Kwidzyn, Malbork, Starogard Gdański, Nowy Staw i Skarszewy. O tym jak pieniądze zostaną wykorzystane mówi burmistrz Skarszew, Jacek Pauli:

Dofinansowanie otrzymują m.in.:

  • Malbork na "+" - rewitalizacja historycznego śródmieścia miasta Malborka - 8 728 574,71 zł
  • RAZEM - rewitalizacja obszaru Stare Miasto w Kwidzynie - 1 524 470,85 zł
  • Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie - 4 594 967,07 zł
  • Rewitalizacja Śródmieścia Starogardu Gdańskiego - 8 425 470,30 zł
  • Rewitalizacja Starego Miasta i Dworca PKP w Skarszewach - 6 398 794,89 zł
  • Nowy Staw – miasto przyjazne mieszkańcom – przedsięwzięcia dla zmiany wspólnej przestrzeni w obszarze rewitalizacji E-Południe - 5 897 421,25 zł
Hanna Brzezińska, Radio Tczew
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe