Delta_update, czyli bluesowe korzenie i słowiańska dusza [ROZMOWA]

  • 17.11.2017, 13:27 (aktualizacja 17.11.2017 18:05)
  • Marta Irzyk
Delta_update, czyli bluesowe korzenie i słowiańska dusza [ROZMOWA]
Podziel się:
Oceń:
Blues, jazz, folk i słowiańska dusza - tak w skrócie można przedstawić składniki projektu Delta_uptade Romka Puchowskiego i Keitha Dunna. Przed koncertem w Tczewie muzycy znaleźli chwilę na rozmowę i minikoncert w naszym studiu.

Delta_update jest projektem opartym na archetypicznych bluesowych pieśniach. Zrodził się w głowie Romka Puchowskiego podczas wyprawy w Deltę Mississippi przed dwoma laty. Podróż szlakami takich artystów, jak Son House, Robert Johnson, Charley Patton czy Willie Brown była źródłem nowego spojrzenia na ich muzykę oraz interpretacji jej. Do realizacji wariantu "duo" Puchowski zaprosił Keitha Dunna, wokalistę, harmonijkarza z Bostonu, potomka twórców gatunku. Wcześniejsze działania z Dunnem okazały się idealną podwaliną dla tego typu kolaboracji. Udział artysty pochodzenia afroamerykańskiego nadał projektowi szczególnego wymiaru.

Program koncertu oparty jest na wybitnych utworach stojacych u podstaw bluesa, choć mniej znanych szerszej publiczności. Stanowi on kolaż bluesowych korzeni oraz tego, co nazywany „Słowiańską duszą”. Interpretacje klasyki z Delty stanowią bazę dla improwizowanych "wycieczyk", przeplatane są autorskimi kompozycjami Romka Puchowskiego, jak "Big Bad Brother" czy "The Rainbow", oraz Keitha Dunna, m.in. utworami z jego kultowej już płyty "Alone With The Blues". W muzyce słychać też jazzowe inklinacje Dunna, a także fascynacje rodzimą folkową melodyką Puchowskiego. Tytułowy "update" symbolizuje aktualizację wizji bluesa Romka Puchowskiego, w której z jednej strony sięga do początków gatunku, z drugiej odważnie wplata swoje współczesne wizje.

Romek Puchowski – śpiew, gitara DOBRO, gitara akustyczna, slide
Keith Dunn – harmonijka ustna, śpiew

Zapraszamy na koncert Delta_update w Tczewie - wydarzenie także na Facebooku

Mamy dla Was jeszcze dwa muzyczne fragmenty nagrane dziś w studiu Radia Tczew:

I wspólne zaproszenie na dzisiejszy koncert:

Marta Irzyk

Zdjęcia (4)

  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 23.12.2017, 15:05
Super muza i klimat

abigail
abigail 20.11.2017, 23:29
dobrze sie słucha ,fajny wywiad
fanka
fanka 17.11.2017, 18:56
SUPER!!!!!!!

Pozostałe