Tczewianie po raz kolejny wezmą udział w największym na świecie maratonie pisania listów

  • 7.12.2017, 11:58 (aktualizacja 09.12.2017 12:36)
  • Aleksandra Kęprowska
Tczewianie po raz kolejny wezmą udział w największym na świecie maratonie pisania listów fot. Amnesty International Tczew
Podziel się:
Oceń:
Amnesty International od 2001 roku organizuje Maraton Pisania Listów. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada 10 grudnia, ludzie na całym świecie piszą listy z apelami do władz oraz listy solidarności z osobami, których prawa są łamane.

Maraton Pisania Listów Amnesty International zapoczątkowała warszawska grupa, a akcja szybko urosła do rangi największego wydarzenia tego typu. Od kilku lat listy piszą także mieszkańcy Tczewa. Rok temu udało się napisać ponad 2800 listów.

fot. Tczewska Grupa Amnesty International

Tczewianie są bardzo zaangażowani w obronę praw człowieka.

Maraton już trwa - rozpoczął się pierwszego grudnia.

Listy są szansą na zmianę stanowiska władz wobec pojedynczych osób, uznawanych za więźniów sumienia. Listy pisać można w domu lub przyjść w weekend do Fabryki Sztuk - od soboty 9 grudnia, od godziny 12:00 do niedzieli 10 grudnia, do 12:00.

Wszystkie szczegóły dotyczące Maratonu Pisania Listów - przede wszystkim listę osób, dla których w tym roku prowadzona jest akcja znajdziecie na stronie maraton.amnesty.org.pl.

Wydarzenie w naszym mieście organizowane jest przez lokalną grupę Amnesty International Tczew.

Przez cały tydzień na antenie Radia Tczew możecie usłyszeć specjalne spoty nagrane przez naszą redakcję, które zachęcają do udziału w weekendowym maratonie, dodatkowo w sobotę pojawimy się w Fabryce Sztuk z naszym mobilnym studiem. 

Jednym z wydarzeń towarzyszących maratonowi będzie w tym roku sobotni przejazd rowerowy, który współorganizuje Tczewska Inicjatywa RowerowaPrzejazd wystartuje o godzinie 19:00 spod Urzędu Miasta. Trasa będzie prowadzić ulicami: Obrońców Westerplatte, Jana z Kolna, ścieżką rowerową nad Wisłą, ulicami Polną, Konarskiego i Nowowiejską. Ostatnim elementem trasy będą: skrzyżowanie ulicy Bałdowskiej, ulica Bema oraz skrzyżowanie przy ulicy 30-go stycznia. Finisz przejazdu to Fabryka Sztuk.

Nasza redakcja przygotowała spoty o tegorocznych bohaterach Maratonu Pisania Listów. Zapraszamy do wysłuchania! 

 

1. CLOVIS RAZAFIMALALA

2. SHACKELIA JACKSON

3. RUCH MILPAH

4. MAHADINE

5. HANAN BADR EL-DIN

6. SAKRIS KUPILA

7. NI YULAN

8. TANER I 10 ZE STAMBUŁU

9. XULHAZ MANNAN

10. FARID I ISSA

 

Aleksandra Kęprowska
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Skider
Skider 9.12.2017, 08:54
Taka akcja przydałaby się w celu ratowania Polaków uwikłanych w sprawy, które ich przerastają. Gdy grasowali czyściciele kamienic, gdy zapadały niesprawiedliwe wyroki itd. Solidarność ze słabszymi to ponad religijny, ponad polityczny czyn, który powinien jednoczyć ludzi, a nie ich dzielić.
Stach
Stach 7.12.2017, 18:17
Stawanie w obronie uciśnionych to zawsze jakaś iskierka dobra w tym pogmatwanym świecie pełnym zła. Czasami taki gest setek czy tysięcy ludzi odnosi skutek i ktoś tam odpowiedzialny za prawo, przymus i porządek zada sobie trud, żeby zając się sprawą danego osobnika i okazać łaskę. Ale kto wie czy też nie odnosi odwrotnego skutku w innych przypadkach, gdy pisze się do władz kraju, w którym rytualnie zjadają ludzi i panują zabobony, lub rządzi psychopata? W zeszłym roku były takie miejsca. Nie wiem czy te ratowane osoby jeszcze żyją. W tym roku widzę kilka państw, które raczej szybciej pozbędą się niewygodnego tematu przy pomocy, delikatnie mówiąc eutanazji, niż kogoś wypuszczą. W Turcji trwa polowanie na czarownice, Izrael nie odpuszcza "antysemitom", Chiny, Czad, Honduras.... Każdy pozbywa się niewygodnych ludzi. Nawet w Polsce. Ilu siedzi niewinnie? Jednak lepiej coś zrobić niż siedzieć bezczynnie.
piszmy!
piszmy! 8.12.2017, 17:22
Ręka podniesiona na Żyda musi zostać odcięta. Niestety. Nie ma ratunku dla Farda i Issy. Jak i dla innych Palestyńczyków, którzy ośmielą się sprzeciwić prawdziwym panom tej ziemi. Ale pokażmy, że my się z tym nie zgadzamy.
:)
:) 9.12.2017, 06:50
Zawsze jest ratunek. Z gestapo też czasami kogoś wypuścili.

Pozostałe