czwartek, 28 marca 2024 23:45

Jest awans! Piłkarki Pogoni w finale Mistrzostw Polski

Piłkarki nożne z Tczewa jadą na Mistrzostwa Polski U18 w futsalu

Autor: KS Pogoń Tczew

W niedzielę, 17 grudnia o godz. 17:00 w hali sportowej przy II LO w Tczewie odbył się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski do lat 18 w futsalu kobiet.

Na turnieju miały się stawić trzy zespoły: Viking Aleksandrów Kujawski, Gwiazda Toruń oraz gospodarz Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew. Pierwszy z zespołów wycofał się z walki i w związku z tym kibice obejrzeli tylko jeden mecz.

Mecz rozpoczął się mocnym uderzeniem Pogoni Tczew i już w 7 minucie meczu strzałem z bliskiej odległości bramkę dla tczewianek zdobyła Weronika Łobocka. Rywalizacja na boisku w pierwszej połowie była bardzo wyrównana, obie drużyny wykreowały kilka sytuacji strzeleckich, mimo to do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie drużyna prowadzącą był Toruń, a tczewskie piłkarki koncentrowały się na dobrej grze obronnej i wyprowadzaniu kontr. Bardzo dobrze w bramce sprawowała się Anna Węsierska. W końcówce meczu były nerwowo - na 3/4 minuty przed końcem meczu Pogoń miała 3 faule i kolejny skutkowałby przedłużonym rzutem karnym. Ostatecznie wynik się nie zmienił - KS Pogoń Tczew jedzie na finały do Tych! Bramkarka Anna Węsierska zgarnęła statuetkę najlepszej bramkarki.

KS Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew 1-0 Gwiazda Toruń
Bramka:
⚽ `7 Weronika Łobocka

Mistrzostwa Polski Kobiet U 18 w futsalu odbędą się w styczniu 2018 r. w Tychach.