Święto Kociewia 2022 na Jarmarku [RELACJA]

  • 05.08.2022, 11:32
  • Aleksandra Hotowy / Weronika Spica / Dawid Chęć / Aleksandra Kęprowska
Święto Kociewia 2022 na Jarmarku [RELACJA] fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 5 sierpnia w ramach Jarmarku Św. Dominika po raz kolejny odbyło się Święto Kociewia.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym gościom za odwiedziny! Kolejne Święto Kociewia, które zostało zorganizowane podczas Jarmarku Św. Dominika, możemy uznać za niezwykle udane.

Do usłyszenia za rok! 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 


 

Na koniec nasze mobilne studio odwiedziły panie Łucja Topolska i Krystyna KosseckaKoła Gospodyń Wiejskich w Czarlinie

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


 

Radosław Sawicki opowiedział nam o działalności Muzeum Mitologii Słowiańskiej i planach Grodziska Owidz:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Punktualnie o godzinie 14:00 ruszył KOROWÓD KOCIEWSKI. Jego trasa prowadziła od Zielonej Bramy na Targ Rybny. Tak relacjonuje go Weronika Spica: 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Czym jest dla nich Kociewie opowiedzieli nam także: wicemarszałek województwa pomorskiego - Leszek Bonna, wiceprezydent Tczewa - Adam Urban i prezydent Starogardu Gdańskiego - Janusz Stankowiak:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...


 

O kociewski design, modę i wzory zapytaliśmy Dorotę Piechowską (Kociewie Etno Desing):

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


 

Elżbieta Groth z Zagrody Edukacyjnej “Rajskie Łąki” z Klonówki także odwiedziła nasze mobilne studio. Czym są "Rajskie Łąki"?

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Rajskie Łąki, to miejsce, w którym zakochuje się każdy, kto tylko postawi tu swoje stopy. To miejsce, które powstało z miłości do polskiej przyrody, zwierząt, ale również z pasji i miłości do fotografii. Powołały je do życia: właścicielka gospodarstwa – Elżbieta oraz pasjonatka przyrody i zawodowa fotograf – Anna.

- kociewie24.eu

 


 

 

Piotr Kończewski z Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE opowiedział nam m.in. o popularności naszego regionu wśród turystów odwiedzających Pomorze. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Nasi reporterzy rozmawiali z uczestnikami Jarmarku Św. Dominika o tym, czym jest dla nich KOCIEWIE. Z czym kojarzy im się ten region? A może mają swoje ulubione danie lub słowo związane z Kociewiem?

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


W tym roku mobilne studio Radia Tczew zawitało na Jarmark by relacjonować naszym słuchaczom wszystko to, co dzieje się w Gdańsku w ramach Święta Kociewia. Na miejscu są: Aleksandra Hotowy, Weronika Spica i Dawid Chęć. 

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


W 2005 roku pierwszy raz odbyły się Unikaty z Kociewia, czyli występy na scenie lokalnych artystów. W 2017 roku zrodziła się inicjatywa Korowodu Kociewskiego, który przeszedł od Bramy Zielonej na Targ Węglowy, a rok później powstała wystawa Kociewie ART prezentująca dzieła regionalnych twórców. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Święto Kociewia na Jarmarku św. Dominika [ROZMOWA]

 

Aleksandra Hotowy / Weronika Spica / Dawid Chęć / Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe