Już niedługo w życie wejdzie nowy program świadczeń socjalnych o nazwie "Dobry start". Beneficjenci będą otrzymywali dodatek w kwocie 300 złotych raz w roku. O dofinansowanie mogą ubiegać się rodzice oraz opiekunowie uczniów szkół podstawowych i średnich. Program nie dotyczy dzieci uczęszczających do zerówki. Co ważne, świadczenie "Dobry start" przysługuje niezależnie od dochodu. Środki będą wypłacane do ukończenia przez ucznia 20. roku życia. W przypadku dziecka z orzeczeniem, opiekunowie będą otrzymywać dodatek do ukończenia przez niego 24. roku życia. W tej kwestii istotną rolę odgrywają roczniki. Mówi Michał Kremer z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie:
Nie ma znaczenia to, że np. uczeń w styczniu tego roku ukończył 20 lat. Jeśli uczy się nadal w szkole, rodzic może ubiegać się o świadczenia z programu "Dobry start". - Michał Kremer, MOPS w Tczewie
Wnioski od 1 lipca będzie można składać drogą elektroniczną. Są dwie możliwości aplikowania. Jedna z nich to bankowość elektroniczna, która może być znana dla beneficjentów innych świadczeń socjalnych. Drugą możliwość daje portal Emp@tia. Jak informuje Michał Kremer, instytucja zachęca wnioskodawców do zgłaszania się właśnie drogą elektroniczną.
Nasz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi na swojej stronie internetowej (tutaj - Red. ) akcję informacyjną, w jaki sposób można takie wnioski składać - Michał Kremer, MOPS w Tczewie
Zwolennicy papierowej wersji wniosków muszą poczekać do 1 sierpnia. Wtedy będą one dostępne w lokalnych Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej. Jak podkreśla nasz rozmówca, urzędnicy zalecają, aby mieszkańcy zgłaszali się jak najszybciej. Ci, którzy swoje wnioski wyślą w lipcu lub sierpniu, mogą otrzymać wpłatę już we wrześniu.
Istotnym novum jest sposób załatwiania tych spraw - nie wymaga on wydania decyzji administracyjnej - Michał Kremer
Decyzja administracyjna będzie wydana tylko w sytuacji, gdy decyzja ośrodka jest odmowna. Termin składania wniosków na otrzymanie dofinansowania to 30 listopada.


![Rożental: Pożar w zakładzie przetwórstwa opon [AKTUALIZACJA] Rożental: Pożar w zakładzie przetwórstwa opon [AKTUALIZACJA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-rozental-pozar-w-zakladzie-przetworstwa-opon-1775843260.jpg)
![Była wiceprezydent Tczewa przed sądem w sprawie o wykroczenia [RELACJA] Była wiceprezydent Tczewa przed sądem w sprawie o wykroczenia [RELACJA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-przebieg-rozprawy-w-sprawie-o-wykroczenia-przeciwko-mieniu-z-udzialem-bylej-urzedniczki-samorzadowej-1776347732.jpg)
![[UWAGA KIEROWCY] System RedLight na Alei Solidarności [UWAGA KIEROWCY] System RedLight na Alei Solidarności](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-uwaga-kierowcy-system-redlight-na-alei-solidarnosci-1776334903.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze