W minionym tygodniu funkcjonariusze zespołu wywiadowczego tczewskiej komendy zatrzymali zamieszkujące w Tczewie małżeństwo. Policjanci ustalili, że 42-latka i 39-latek mogą mieć narkotyki w swoim mieszkaniu.
Podczas przeszukania zajmowanej przez nich piwnicy znaleźli i zabezpieczyli łącznie 440 gramów suszu roślinnego w postaci marihuany (część z nich była poporcjowana w zawiniątka, a pozostała znajdowała się w słoiku). Dodatkowo policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 160 gramów amfetaminy, część również była poporcjowana w zawiniątka, a pozostałość znajdowała się w pudełku. Oprócz narkotyków ujawnili również szlifierkę kątową, która jak się okazało, pochodziła z włamania na terenie innego województwa. Policjanci zabezpieczyli również gotówkę w kwocie 450 złotych.
- KPP Tczew
Zatrzymane małżeństwo zostało przewiezione do policyjnego aresztu. Obydwoje usłyszeli zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu środków odurzających.
Zgodnie z przepisami za tego rodzaju przestępstwo grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku znacznej ilości środków odurzających, za popełnienie tego czynu sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, a także grzywnie. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec zatrzymanego małżeństwa środki zapobiegawcze, takie jak dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Z kolei zabezpieczone pistolety zostały przekazane do badań celem zweryfikowania ich typu oraz stwierdzenia czy wymagają posiadania zezwolenia.
- KPP Tczew


![Rożental: Pożar w zakładzie przetwórstwa opon [AKTUALIZACJA] Rożental: Pożar w zakładzie przetwórstwa opon [AKTUALIZACJA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-rozental-pozar-w-zakladzie-przetworstwa-opon-1775843260.jpg)

![[UWAGA KIEROWCY] System RedLight na Alei Solidarności [UWAGA KIEROWCY] System RedLight na Alei Solidarności](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-uwaga-kierowcy-system-redlight-na-alei-solidarnosci-1776334903.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze