W studiu gościliśmy Piotra Kowalkowskiego, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie, placówki, która ma także filię w Pelplinie. Nasz gość zdradził nieco szczegółów dotyczących zbliżającego się koncertu, na który zaprosił wszystkich mieszkańców:
Jest to koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej (...) nietypowy, ponieważ wykonawcami będą nauczyciele uczący w naszej szkole, a kierownictwo muzyczne objęła nie bez powodu pani Krystyna Dettlaff-Czocher, nasz wspaniały, długoletni pracownik. Od 1 września pani Krystyna przeszła na emeryturę, ale nie pożegnała się z naszą szkołą, dalej u nas uczy. Chcieliśmy, żeby ten koncert był swego rodzaju benefisem pani Krysi. - Piotr Kowalkowski, dyrektor PSM Tczew

Koncert zatytułowany "Uczta w gronie przyjaciół" odbędzie się w poniedziałek, 16 października o godz. 17:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.
Na scenie wystąpią nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Tczewie pod kierownictwem Krystyny Dettlaff-Czocher, która zajęła się wyborem muzyki i jej aranżacją. Zagra szerokie instrumentarium ją skrzypce, fortepian, trąbka, wiolonczela, flet, gitara, a także śpiew.
Zapowiada się bardzo ciekawy i urozmaicony koncert, który uświetni także Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony co roku 14 października.
KONCERT
"Uczta w gronie przyjaciół"
poniedziałek, 16 października, godz. 17:00
sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki
Wstęp wolny
Polecamy! A wszystkim nauczycielom i pedagogom składamy najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z pracy u podstaw budowania odpowiedzialnego i wrażliwego społeczeństwa, by ich praca była doceniana i szanowana, a kolejne pokolenia dzieci i młodzieży zmieniały świat na lepsze!

![Muzyczna "Uczta w gronie przyjaciół" na Dzień Nauczyciela [ROZMOWA] Muzyczna "Uczta w gronie przyjaciół" na Dzień Nauczyciela [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/xl-muzyczna-uczta-w-gronie-przyjaciol-na-dzien-nauczyciela-1697271043-full.jpg)

!["Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA] "Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-chce-znow-byc-tata-na-100-historia-piotra-wegiery-i-apel-o-pomoc-rozmowa-1762540882.png)
![Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA] Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-jak-poruszamy-sie-po-tczewie-miasto-pyta-mieszkancow-o-komunikacje-publiczna-1761729809.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze