986 może pomóc
Gdy spadają temperatury, a samochód nie chce odpalić o pomoc można poprosić strażników miejskich. W Tczewie, w nagłych i awaryjnych sytuacjach patrol może zostać skierowany przez dyżurnego do udzielenia pomocy w uruchomieniu pojazdu. W takich przypadkach wystarczy zadzwonić na numer alarmowy Straży Miejskiej 986, funkcjonariusze wyposażeni są w tzw. urządzenie rozruchowe, które pomaga dobrać odpowiednią „moc” do danego samochodu i uruchomić pojazd.
Ponieważ wcześniej, też takiej pomocy udzielaliśmy, ale odpalaliśmy od naszego samochodu.
- Monika Fabich, komendantka Straży Miejskiej w Tczewie
Obowiązki mieszkańców
Podczas patroli Straż Miejska kontroluje również czy kierowcy pamiętają o o obowiązku usuwania śniegu i lodu z dachu samochodu. Nieuwaga w tym zakresie może powodować niebezpieczeństwo dla innych kierowców na drodze. Śnieg i lód z dachu mogą spaść na przednią szybę lub na inne pojazdy, co powoduje zwiększone ryzyko wypadku drogowego. Warto pamiętać, że takie sople lodowe lub osuwający się śnieg należy usuwać również a budynków. O to powinni zadbać właściciele lub administratorzy. Więcej o tym, jak zimą powinniśmy zadbać o nasze bezpieczeństwo dowiecie się z rozmowy, którą Dawid Chęć przeprowadził z komendantką Moniką Fabich.
Ponadto cały czas strażnicy za pomocą drona monitorują zanieczyszczenie powietrza i kontrolują czym mieszkańcy palą w piecach



!["Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA] "Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-chce-znow-byc-tata-na-100-historia-piotra-wegiery-i-apel-o-pomoc-rozmowa-1762540882.png)
![Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA] Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-jak-poruszamy-sie-po-tczewie-miasto-pyta-mieszkancow-o-komunikacje-publiczna-1761729809.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze