Niebezpieczny sezon grzewczy
Okres jesienno-zimowy to czas, w którym wzrasta ryzyko powstawania pożarów. dochodzi do nich najczęściej na skutek wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. Jest to także czas kiedy wzrasta liczba zatruć tlenkiem węgla zwanym "cichym zabójcą".
Tlenek węgla nie ma bowiem smaku i zapachu. W całej Polsce w okresie grzewczym dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy pożarów i zdarzeń, w których dochodzi do emisji tlenku węgla. O tym, w jaki sposób unikać tego typu zagrożeń opowiedział na naszej antenie kapitan Michał Myrda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.
Do chwili obecnej odnotowaliśmy kilkanaście zdarzeń związanych, czy to z tlenkiem czadu, czy też z pożarami sadzy w przewodach kominowych. W skali roku, czy okresu grzewczego jest to kilkadziesiąt zdarzeń. Skutki są różne. Czasami uda się ten pożar ugasić tylko i wyłącznie w przewodzie kominowym, ale gdy mamy do czynienia z tym,, że przewody kominowe są niewłaściwe konserwowane lub nie są poddawane przeglądom, nie są czyszczone, są uszkodzone, to zdarza się tak, że pożar obejmuje także i budynek.
- kapitan Michał Myrda KP PSP Tczew
Państwowa Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla.

![Zapewnij sobie bezpieczeństwo. Zamontuj czujnik czadu [ROZMOWA] Zapewnij sobie bezpieczeństwo. Zamontuj czujnik czadu [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/xl-zapewnij-sobie-bezpieczenstwo-zamontuj-czujnik-czadu-rozmowa-1702022936.jpg)

!["Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA] "Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-chce-znow-byc-tata-na-100-historia-piotra-wegiery-i-apel-o-pomoc-rozmowa-1762540882.png)
![Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA] Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-jak-poruszamy-sie-po-tczewie-miasto-pyta-mieszkancow-o-komunikacje-publiczna-1761729809.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze