Ostrzeżenie hydrologiczne
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie otrzymało ostrzeżenie hydrologiczne z Wydziału Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni, dotyczące przekroczenia stanów ostrzegawczych na obszarze Zalewu Wiślanego i Żuław w województwach pomorskim oraz warmińsko-mazurskim.
Ostrzeżenie to zostało wydane 27 grudnia o godzinie 9:55 i obowiązywać będzie do 28 grudnia, do godzin porannych.
Prognozy meteorologiczne wskazują na potencjalny wzrost poziomów wody w strefie stanów wysokich. Lokalnie istnieje ryzyko przekroczenia stanów ostrzegawczych.
- Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie
Zachęcamy do śledzenia aktualizacji i szczegółowych informacji na stronie meteo.imgw.pl, gdzie można znaleźć dodatkowe dane dotyczące tego zjawiska.
Ostrzeżenie to ma na celu zapewnienie mieszkańcom oraz odpowiednim instytucjom możliwie najwcześniejszej informacji o potencjalnym zagrożeniu wezbraniem na obszarze Zalewu Wiślanego i Żuław. W obliczu prognozowanego zjawiska zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.
Ostrzeżenia hydrologiczne stanowią kluczowy element zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, dlatego też zaleca się śledzenie wszelkich aktualizacji oraz podjęcie odpowiednich działań prewencyjnych w razie pogarszającej się sytuacji.
- Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie



![Poeci poszukiwani! Powstaje tomik wierszy [ROZMOWA] Poeci poszukiwani! Powstaje tomik wierszy [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-poeci-poszukiwani-powstaje-tomik-wierszy-1759143015.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze