Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 06:57
Reklama

Tczew: Spotkania, rozmowy i kulisy - relacja z premiery filmu "Konfuzja" w CKiS [RELACJA]

Produkcja inspirowana prawdziwą, dramatyczną historią Kariny Surmacz wywołała żywą dyskusję wśród widzów i zaproszonych gości. Po seansie nie zabrakło okazji do spotkań z aktorami oraz twórcami filmu.
Tczew: Spotkania, rozmowy i kulisy - relacja z premiery filmu "Konfuzja" w CKiS [RELACJA]

Autor: Aleksandra Kęprowska

 

We wtorek, 15 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się premierowy pokaz filmu “Konfuzja” - produkcji w reżyserii Kacpra Anuszewskiego. Po projekcji widzowie mieli okazję porozmawiać z aktorami i twórcami filmu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Marek Siudym i Mieczysław Hryniewicz. Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu, a po seansie przeprowadziliśmy kilka rozmów z osobami zaangażowanymi w powstanie filmu.

 

Tajemnicze zaginięcie Kariny Surmacz w 2002 roku

 

Warto przybliżyć dramatyczną historię, która zainspirowała twórców. Film „Konfuzja” oparty jest na prawdziwych wydarzeniach związanych z tajemniczym zaginięciem Kariny Surmacz w 2002 roku. Jej matka, Anna (“Andzia”) i partner Piotr (“Świr”) byli powiązani ze światem przestępczym i handlem narkotykami. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia doszło do brutalnej egzekucji - Piotr został zastrzelony na miejscu, a Anna zginęła od postrzałów. Karina najprawdopodobniej była świadkiem zbrodni, jednak zdołała się ukryć. Następnego dnia odebrała telefon od ojca chrzestnego, Rafała Mikołajczyka (“Święty”), i jak ustalili śledczy - to właśnie z nim opuściła mieszkanie. Od tamtej pory ślad po dziewczynce zaginął.

Jej zaginięcie pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych spraw kryminalnych w Polsce. Karina bywa określana jako “zaginione dziecko gangu” - potencjalnie najmłodsza ofiara mafijnych porachunków. W produkcję filmu zaangażowany był także znany dziennikarz śledczy Janusz Szostak, który prowadził własne dochodzenie w sprawie zaginięcia Kariny i innych niewyjaśnionych spraw.

 

MAREK SIUDYM - wcielił się w postać Waldka, teścia głównego bohatera

 

Marek Siudym, aktor znany z kultowych ról filmowych, serialowych i teatralnych, w “Konfuzji” wcielił się w postać Waldka, teścia głównego bohatera. Chociaż nie udało się przeprowadzić długiej rozmowy (ze względu na duże zainteresowanie widzów), to zapytaliśmy go m.in. o najważniejsze aspekty aktorskiego warsztatu:

 

 

ŁUKASZ DEDYŃSKI - zagrał postać kryminalisty Darka

 

Na korytarzach CKiS rozmawialiśmy także z Łukaszem Dedyńskim, który zagrał postać Darka - kryminalisty. Aktor opowiedział nam o tym, jak przygotowywał się do tej niełatwej roli:

 

 

DAMIAN JEWSIENIA - producent filmu "Konfuzja

 

Na zakończenie spotkania głos zabrał Damian Jewsienia - producent filmu, który zdradził, jakie są jego osobiste powiązania z Tczewem i dlaczego właśnie tutaj odbyła się jedna z premier:

 

 

W filmie wystąpili: Kacper Anuszewski, Zuzanna Wieleba, Marek Siudym, Łukasz Dedyński, Andrzej Grabowski, Michał Milowicz, Mieczysław Hryniewicz i Katarzyna Baran. Na ekranie pojawiły się także osoby z Tczewa w rolach epizodycznych, w tym sam producent, Damian Jewsienia.

Słowo "konfuzja" według Słownika Języka Polskiego oznacza zakłopotanie, zażenowanie, pomieszanie uczuć - i to właśnie doskonale oddaje emocje, jakie towarzyszyły tczewskiej premierze. 

Czy ta historia i sposób jej opowiedzenia przekonają również Was? Zobaczycie, kiedy "Konfuzja" trafi na jedną z platform streamingowych.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama