W drugim kwartale 2025 roku Liczba aktywnych użytkowników serwisów internetowych banków spadła do około 23 mln – wynika z najnowszego raportu Związku Banków Polskich. A to oznacza, że w kontakcie z bankiem komputer traci na znaczeniu.
Strona internetowa – podaje Radio Zet – jest dziś wykorzystywana do załatwiania bardziej złożonych spraw, np. pobierania wyciągów czy składanie wniosków.
W kontakcie z bankiem smartfony zastępują komputery
Gdzie zatem migrują użytkownicy serwisów internetowych banków? Otóż w tym samym czasie – informuje Bankier.pl – szybko rośnie liczba osób korzystających tylko z bankowości mobilnej. W drugim kwartale tego roku miała już 19,5 mln klientów.
Dlaczego tak się dzieje? Według Radia Zet z kilku powodów, m.in. prostoty obsługi, szybkich przelewów, podglądu salda czy opłacenia rachunku.
Do korzystania z bankowości mobile zachęca też możliwość natychmiastowego przelewania pieniędzy, bez konieczności logowania się na komputerze i czekania.
„Polski rynek bankowy jest więc świadkiem trwałej zmiany – czytamy. – Smartfon nie tylko przejął rolę głównego kanału kontaktu z bankiem, ale też kształtuje nowe przyzwyczajenia”.



!["Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA] "Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-chce-znow-byc-tata-na-100-historia-piotra-wegiery-i-apel-o-pomoc-rozmowa-1762540882.png)
![Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA] Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-jak-poruszamy-sie-po-tczewie-miasto-pyta-mieszkancow-o-komunikacje-publiczna-1761729809.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze