Powód pojawienia się czerwonych pojemników na cmentarzach wynika z tego, że coraz więcej osób stawia na grobach znicze elektryczne, które mają wymienne baterie i diody.
Problem w tym, że po zużyciu trafiają one zwykle do koszy na śmieci.
To właściwe miejsce dla elektrośmieci
Żeby wymusić właściwą segregację wszystkich odpadów na cmentarzach, zarządcy wielu z nich – jak podaje Rado Zet – sięgnęli po czerwone kontenery na odpady.
Trafiają do nich – tak jak do kontenerów ulicznych – elektrośmieci. Między innymi zużyte baterie i małe elementy elektryczne.
Warto pamiętać, że pozbywanie się elektrośmieci w pojemnikach na odpady komunalne jest zagrożone karą finansową. Możemy za to otrzymać mandat do 500 zł.
Pamiętaj, gdzie wrzucasz śmieci na cmentarzu
Jak zatem segregujemy odpady na cmentarzach? A więc do pojemnika:
- niebieskiego - trafiają papier i tektura,
- żółtego – plastik i metal; w tym przypadku m.in. puste doniczki, opakowania po zniczach, folie,
- zielonego – szkło; w tym przypadku m.in. słoiki, butelki,
- brązowego – bioodpady; w tym przypadku chodzi m.in. o zwiędłe kwiaty, liście, naturalne wiązanki,
- czarnego – odpady zmieszane; w tym przypadku zużyte znicze, sztuczne kwiaty, doniczki ceramiczne,
- czerwonego – baterie i elementy elektryczne ze zniczy.



!["Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA] "Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-chce-znow-byc-tata-na-100-historia-piotra-wegiery-i-apel-o-pomoc-rozmowa-1762540882.png)
![Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA] Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-jak-poruszamy-sie-po-tczewie-miasto-pyta-mieszkancow-o-komunikacje-publiczna-1761729809.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze