30 stycznia tczewianie świętowali stulecie powrotu do Polski. Z tej okazji odtworzono wkroczenie do miasta wojsk generała Józefa Hallera. Tradycją obchodów Dnia Tczewa jest uroczysta sesja Rady Miejskiej. Odbyła się ona po wydarzeniach plenerowych w sali Centrum Kultury i Sztuki. Wręczono na niej nagrody i wyróżnienia - tytuł Tczewianina Roku, medal Pro Domo Trsoviensi i Pierścień Mechtyldy.
Posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska złożyła interpelacje do premiera Mateusza Morawieckiego oraz do ministra infrastruktury w sprawie Mostu Tczewskiego. W pismach nawiązuje do obietnicy prezydenta Andrzeja Dudy, który pięć lat temu oświadczył, że Most Tczewski powinien zostać przejęty przez państwo.
W Kociewskim Kurierze Tczewskim ukazał się felieton o kłopotach z „Ruskimi”. Tczewscy dziennikarze komentują ostatnie słowa prezydenta Putina w kontekście Polski i zastanawiają się nad przyczyną odwiecznych złych stosunków polsko-rosyjskich.
Opinie w Radiu Tczew emitujemy w co drugi czwartek o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Kolejna audycja odbędzie się 20 lutego. Opinie w Radiu Tczew prowadzi Bartosz Listewnik.



![Rożental: Pożar w zakładzie przetwórstwa opon [AKTUALIZACJA] Rożental: Pożar w zakładzie przetwórstwa opon [AKTUALIZACJA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-rozental-pozar-w-zakladzie-przetworstwa-opon-1775843260.jpg)
![[UWAGA KIEROWCY] System RedLight na Alei Solidarności [UWAGA KIEROWCY] System RedLight na Alei Solidarności](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-uwaga-kierowcy-system-redlight-na-alei-solidarnosci-1776334903.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze