Piłkarki Pogoni "Gościniec nad Wisłą" Tczew awansowały do I ligi kobiet. Przypomnijmy, w ostatnich tygodniach zawodniczki z Tczewa zdobyły mistrzostwo II ligi i dzięki zwycięstwu z WAP Włocławek otrzymały możliwość gry w barażu o awans do wyższej klasy rozgrywkowej - pisaliśmy o tym TUTAJ. W meczu barażowym, rozegranym 27 czerwca na neutralnym stadionie w Brodnicy, tczewianki pokonały zawodniczki AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego aż 5:1.
Zapytaliśmy trenera Pogoni Mateusza Srokę o ocenę tego spotkania:
[...] nie wiedzieliśmy na co stać przeciwnika. Znaliśmy tylko 2-3 zawodniczki z Warszawy [...] mecz ustawiła bramka zdobyta w 5 minucie [...] już potem się łatwiej grało.
Pogoń Tczew wyszła na prowadzenie już w 5 minucie meczu, po strzale Magdaleny Sobal. Ta sama zawodniczka zdobyła jeszcze bramkę z rzutu karnego tuż przed przerwą. Druga połowa również zaczęła się bramki dla Pogoni. Tym razem strzelczynią była Magdalena Górska. W 86 minucie meczu bramkę na 4:0 zanotowała Joanna Ścisłowska. W 88 minucie AZS UW zdobył honorowego gola. Wynik spotkania na 5 do 1 ustaliła Julia Jędrzejewska. Co zdaniem trenera Sroki zadecydowało o sukcesie w Brodnicy?
Po pandemii kiedy można było już trenować, miałem dostępną całą kadrę. Sporo dziewczyn bardzo młodych, bardzo głodnych sukcesu, chcących trenować , chcących się rozwijać. [...] Dziewczyny są cały czas mocno zaangażowane, wierzyły w to, że będą grały w następnym sezonie w pierwszej lidze.
Jakie są plany tczewskiego klubu na najbliższe tygodnie i jak zapowiadają się rozgrywki w I lidze:
W kolejnych tygodniach Pogoń walczyć będzie w Pucharze Polski w plażowej piłce nożnej. Po tygodniowej przerwie Pogoń wróci do treningów przed rozpoczęciem rywalizacji wśród 24 najlepszych zespołów w kraju. W Tczewie na stadionie przy ul. Elżbiety kibice będą mogli zobaczyć zespoły m.in. z Olsztyna czy Rzeszowa. W związku z grą w najwyższej klasie rozgrywkowej, klub czekają również wyzwania finansowe, w których pomóc mogą nowi sponsorzy:
Przechodzimy z wyjazdów pomiędzy 4 województwami na 16 województw, więc koszty na pewno będą dużo wyższe. [...] będziemy chcieli się wzmocnić kilkoma zawodniczkami. To są też kolejne koszta. Od dzisiaj działamy i szukamy potencjalnych sponsorów.
Wszystkie relacje, wyniki oraz zapowiedzi przyszłych spotkań można znaleźć na facebookowym profilu klubu.



!["Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA] "Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-chce-znow-byc-tata-na-100-historia-piotra-wegiery-i-apel-o-pomoc-rozmowa-1762540882.png)
![Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA] Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-jak-poruszamy-sie-po-tczewie-miasto-pyta-mieszkancow-o-komunikacje-publiczna-1761729809.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze