Pijany na motorowerze
13 października przed godziną 18:00, gniewscy policjanci zauważyli na ulicy Kościelnej mężczyznę, który jechał motorowerem. Postanowili go zatrzymać. Co ich zaniepokoiło?
Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli, jednak ten zlekceważył sygnał nakazujący zatrzymanie i zaczął uciekać. Mundurowi, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym motorowerzystą. Stróże prawa dogonili kierowcę jednośladu i go zatrzymali.
W czasie rozmowy z 20-letnim mieszkańcem powiatu tczewskiego funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu. Kierowca motoroweru trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od jednośladu z powodu braku badań technicznych.
- KPP Tczew
14 października śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości.
Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Losem mężczyzny zajmie się teraz sąd.



![Rożental: Pożar w zakładzie przetwórstwa opon [AKTUALIZACJA] Rożental: Pożar w zakładzie przetwórstwa opon [AKTUALIZACJA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-rozental-pozar-w-zakladzie-przetworstwa-opon-1775843260.jpg)
![Była wiceprezydent Tczewa przed sądem w sprawie o wykroczenia [RELACJA] Była wiceprezydent Tczewa przed sądem w sprawie o wykroczenia [RELACJA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-przebieg-rozprawy-w-sprawie-o-wykroczenia-przeciwko-mieniu-z-udzialem-bylej-urzedniczki-samorzadowej-1776347732.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze