Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku, w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że na jednej z posesji na terenie malborskiego powiatu, może być przechowywany nielegalny tytoń.
W poniedziałek, 4 kwietnia kryminalni wraz z funkcjonariuszami pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali to miejsce i potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia.
Podczas przeprowadzonej akcji mundurowi w jednym z budynków gospodarczych znaleźli 38 worków z zawartością tytoniu o łącznej wadze ponad 440 kilogramów oraz specjalistyczną maszynę służącą do rozdrabniania papierosów w celu odzyskania tytoniu. Ponadto, w tym samym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli papierowe torby z suszem roślinnym. Wykonane badania substancji wykazały, że jest to prawie 200 gramów marihuany.
- KPP Malbork
W związku ze sprawą została zatrzymana 47-letnia właścicielka posesji. Kobieta usłyszała zarzuty uprawy konopi i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Zabezpieczony tytoń wraz z maszyną zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonym postępowaniu. Jak wstępnie oszacowano, uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa, z tego nielegalnego procederu, wyniosło prawie 400 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa skarbowe grozi kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.




![Poeci poszukiwani! Powstaje tomik wierszy [ROZMOWA] Poeci poszukiwani! Powstaje tomik wierszy [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-poeci-poszukiwani-powstaje-tomik-wierszy-1759143015.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze