Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 18 grudnia 2025 00:18
Reklama

Rośliny na Marsie? Dzięki firmie z naszego województwa to może być możliwe

W Gdyni swoją siedzibę otwiera Nanoseen. Polski start-up, który stworzył pierwsze na świecie rozwiązania bezenergetycznego oczyszczania wody.
Rośliny na Marsie? Dzięki firmie z naszego województwa to może być możliwe

Autor: fot. Pixabay

 

Zespół inżynierów i naukowców zajmujący się zaawansowaną nanotechnologią

 

Nanoseen to młody zespół inżynierów i naukowców zajmujący się zaawansowaną nanotechnologią. Powstające w wyniku tego materiały, jak grafen czy struktury metaloorganiczne, pomogą rozwiązywać wiele problemów związanych np. z oczyszczaniem wody. Start-up wyprodukował m.in. technologię bezenergetycznego i bezciśnieniowego oczyszczania wody. Ale to nie wszystko firma bierze udział w pracach NASA dotyczących stworzenia zautomatyzowanej technologii do uprawy roślin w misji na Marsa.

 

W tym roku rozpoczniemy pilotażowy program wdrożenia naszego produktu NanoseenX w kilku krajach na świecie. Chcemy być firmą globalną, najlepszą firmą nanotechnologiczną świata

- Bartosz Kruszka, CEO i CSO Nanoseen.

 

Zespół Nanoseen docelowo będzie liczył ok 25 specjalistów. Trwa już rekrutacja dla naukowców i specjalistów. Wraz z rozwojem firmy poszukiwani będą między innymi specjaliści z dziedziny marketingu, PR sprzedaży, zarządzania biznesem czy koordynacji pilotażowej.

W lokalizacji inwestycji w Gdyni pomogła inicjatywa Invest in Pomerania. To samorządowa inicjatywa non profit, która pomaga zagranicznym inwestorom, realizować projekty na Pomorzu. Pełni funkcję tzw. jednego okienka, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania z sukcesem zakończyła ponad 130 projektów, dzięki którym powstało ponad 20 tys. miejsc pracy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKino Helios Tczew zaprasza!
Reklama
Reklama