Zobacz galerię zdjęć z Pasterki w kościele Szkolnym

Podziel się:
Oceń:
25.12.2016, 16:44

Jak co roku w dzień poprzedzający uroczystość Bożego Narodzenia – w Wigilię, we wszystkich kościołach odbyła się Pasterka. Pasterka w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Tczewie, rozpoczęła się procesją z Dzieciątkiem Jezus do wnętrza kościoła oświetlonego na kolorowo w otoczeniu harcerzy z światełkiem pokoju z Betlejem. Mszę celebrował ks. Piotr Pruski.
Harcerze odczytali przesłanie, które niesie światełko betlejemskie oraz zapalili świece na ołtarzu. Licznie zgromadzeni wierni, szczególnie młodzi świętowali pamiątkę narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. Podczas homilii ks. Piotr poruszył tajemnicę Wcielenia, czyli przyjęcia przez Syna Bożego ludzkiej natury oraz Jego przyjścia na świat. Po raz kolejny łzy wywołała "Kolęda dla nieobecnych". 
Niebywałym wydarzeniem z okazji narodzin Jezusa był cukierkowy tort i wspólne odśpiewanie „Sto lat" jako życzeń dla wszystkich obecnych w świątyni. Zgromadzeni brawami nagrodzili Jezusa za to, że obecny wśród Nas.
Liturgię Mszy św. pasterskiej swoim śpiewem ubogacił chór młodzieżowy Juventus, który wykonał kolędy i pastorałki w tradycyjnych i nowych aranżacjach. Po Mszy św. rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

Materiały i fotografie: fara.tczew.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.