Tydzień Przedsiębiorczości

start 13.11.2017 godz. 09:00

Dom Przedsiębiorcy

koniec 17.11.2017 godz. 14:00

Lokalizacja: Tczew, Dom Przedsiębiorcy, Zespół Szkół Ekonomicznych i Urząd Miejski

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 160 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Szkolenie: SOCIAL MEDIA W PROMOCJI FIRMY, 13 i 20.11.2017 godz. 09:00, Dom Przedsiębiorcy, sala konferencyjna I piętro

Szkolenie poprowadzi specjalista z zakresu marketingu i promocji z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku. Ilość miejsc ograniczona. Każdy z uczestników otrzyma materiały oraz certyfikat. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Warsztat: ZAPROJEKTUJ WYMARZONE MIEJSCA PRACY, 14.11.2017 godz. 09:30, Dom Przedsiębiorcy, sala konferencyjna I piętro

Zapraszamy Was na warsztaty, podczas których wspólnie będziemy projektować przyjazne miejsca pracy korzystając z podejścia Design Thinking. Przyjrzymy się trendom, kompetencjom przyszłości, a przede wszystkim, tak jak „design thinkerzy” z Doliny Krzemowej, przejdziemy przez wszystkie etapy typowego procesu Design Thinking. Spotkanie poprowadzą Marta Wróbel & Ewelina Włodarczyk, czyli grupa DoT Doing & Thinking. Ilość miejsc ograniczona.

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości IDG, 15.11.2017, Zespół Szkół Ekonomicznych

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie w ramach partnerstwa lokalnego z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku organizuje w dniu 15 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie przy ul. Gdańskiej 17, w godzinach od 10:00 do 14:00 „Pomorski Dzień Przedsiębiorczości – IDG”. Zapraszamy młodzież szkolną, stojącą przed wyborem własnej ścieżki zawodowej! 
Spotkanie ma charakter dnia otwartego, którego celem jest przekazanie rzetelnych i niezbędnych informacji związanych z uruchamianiem działalności gospodarczej, przedstawianie możliwości uzyskania wsparcia finansowego, jak również informacji w zakresie pozyskiwania środków na rozwój istniejących przedsiębiorstw. W trakcie Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości będą funkcjonowały stanowiska informacyjno-doradcze instytucji uczestniczących w procesie zakładania działalności gospodarczej, jak również innych podmiotów wspomagających przedsiębiorczość, przy których osoby zainteresowane będą mogły uzyskać szczegółowe informacje. Planowane są również warsztaty prowadzone przez doradców zawodowych dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z zakresu przedsiębiorczości oraz odkrywania talentów. Jak z pomysłu uczynić dobry biznesplan? Co zrobić, aby zarejestrować działalność gospodarczą? Kto może pomóc przy realizacji pomysłu na działalność? Gdzie uzyskać wsparcie finansowe? – Na te i inne podobne pytania odpowiedź będzie można uzyskać podczas „Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości – IDG”. Zapraszamy w trakcie targów na stoisko Domu Przedsiębiorcy oraz Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego podczas targów.

IV Turniej Cashflow, 16 listopada, godz. 9:00-14:00, Dom Przedsiębiorcy – sala konferencyjna

Cashflow to bardzo popularna edukacyjna gra planszowa Roberta Kiyosaki, zaprojektowana tak, aby umożliwić poznanie tematyki związanej z rachunkowością i finansami. „Cashflow” uczy podstaw inwestowania w akcje, biznes i nieruchomości, umieszczając gracza w interaktywnym środowisku pozwalającym na eksperymentowanie z własną strategią. W grze „Cashflow” zastosowano unikalną technikę nauki inwestowania - model interaktywny. Pozwala uczyć się nie poprzez czytanie czy słuchanie wykładu, ale poprzez symulację rzeczywistych zdarzeń, bez ryzykowania własnych pieniędzy. W turnieju udział wezmą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Wyłonimy podczas turnieju najlepszego gracza oraz drużynę, a zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe dla siebie oraz szkoły.

Gala Przedsiębiorczości, 17 listopada, godz. 10:00, Sala obrad Urzędu Miejskiego w Tczewie, ul. 30 stycznia 1 - I piętro - Rozstrzygnięcie VI edycji konkursów „Przedsiębiorca Roku 2017” oraz „Mój Biznesplan”.

Podsumowanie obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, wyłonienie laureata na najlepszy Biznesplan oraz najlepszy pomysł na biznes, nagrodzenie nauczyciela prowadzącego ucznia w konkursie, przyznanie tytułu „Przedsiębiorca Roku” w kategorii mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, a także wyróżnień dla przedsiębiorców.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.