Koncert kolęd

start 13.01.2018 godz. 16:00

Kościół Zielonoświątkowy w Tczewie

koniec 13.01.2018 godz. 18:00

Lokalizacja: Tczew, Chopina 35

Kolędowanie w Polsce (Europie) ma długą tradycję - sięga czasów średniowiecza. Z tego okresu zachowało się 9 kolęd, z wieku XVI (renesans) ok. 100, np. "Anioł pasterzom mówił". Barok, czyli wiek XVII, to "złoty wiek" kolęd polskich. Powstały wtedy m.in. takie kolędy, jak "W żłobie leży", "Przybieżeli do Betlejem", "Dzisiaj w Betlejem".

Kościół Zielonoświątkowy w Tczewie przyłącza się do kultywowanej w naszym kraju tradycji. Po raz szósty organizujemy koncert kolęd, który odbędzie się w sobotę 13 stycznia, o godzinie 16.00 w budynku Kościoła, przy ulicy Chopina 35. Gościnnie wystąpi Cezariusz Cieszyński z rodziną. Zaśpiewa piosenki świąteczne i pastorałki autorskie, wśród nich "Dziś nikt się nie spieszy" https://www.youtube.com/watch?v=9A92ScmjNgA
Kolędy wykona też zespół "Yadah", Asia Lewandowska, Leszek Marczak z Kornelią Huk oraz młodzież kościoła. Serdecznie zapraszamy!

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.