III Pelplińska Debata Oksfordzka

start 16.03.2018 godz. 12:00

Konrad Mania

koniec 16.03.2018 godz. 13:00

Lokalizacja: Pelplin, Sambora 5A

Tradycją w Pelplinie stała się organizowana już po raz trzeci pro-obywatelska inicjatywa zatytułowana „Pelplińska Debata Oksfordzka”. Wydarzenie przybrało formę konkursu, w którym biorą udział dwie drużyny z wybranych szkół województwa pomorskiego. Podczas minionej debaty jej uczestnicy spierali się na temat tezy: „Polityka musi być moralna”.

W piątek, 16 marca 2018 o godzinie 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie młodzi debatujący odpowiedzą na pytanie: „Czy Unia Europejska powinna stać się federacją?”.

Zwycięska drużyna weźmie udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Posła do PE Janusza Lewandowskiego, który również weźmie udział w pelplińskiej debacie. Oprócz niego pojawią się także przedstawiciele świata prawniczego – w tym specjaliści od prawa unijnego, politycy, samorządowcy oraz osoby związane z działalnością oświatową i kulturalną. Konrad Mania – organizator wydarzenia – gorąco zaprasza do udziału w debacie w charakterze publiczności wszystkich, którym bliskie są kulturalne dyskusje oparte na merytorycznej wiedzy i przygotowaniu, pozbawione uprzedzeń i pełne obiektywizmu. Jak sam twierdzi projekt zrodził się z potrzeby promowania wśród młodych ludzi postawy obywatela zaangażowanego w działalność na rzecz społeczeństwa i państwa. Ponadto debata ma uczyć sztuki wystąpień publicznych, umiejętności oratorskich oraz zdrowej rywalizacji.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Poseł do PE Janusz Lewandowski oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Partnerami debaty jest Fundacja Teneo oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku.

Debata pod patronatem Radia Tczew 100,8 FM i Tv Tetka Tczew

 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.