Przystanek Kultura - Koncert Julii Vikman z zespołem

start 20.04.2018 godz. 18:30

Starogardzkie Centrum Kultury

koniec 20.04.2018 godz. 20:30

Lokalizacja: Starogard Gdański, al. Jana Pawła II 3

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 20 kwietnia br. o godzinie 18:30 na koncert Julii Vikman z zespołem. W programie utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Anny German, Czesława Niemena, Żanny Biczewskiej i Władimira Wysockiego. Impreza odbędzie w ramach cyklu Przystanek Kultura w sali widowiskowej SCK. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w recepcji SCK oraz na stronie sck-bilety.interticket.pl/.

Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego. 
Z czasem uczyła się w akademii muzycznej na klasycznym fortepianie oraz sama uczyła muzyki. Po wydaniu płyty "Dreams of Necton" z art-rockowym zespołem Decadance we Francji (Musea Records) jako wokalistka i klawiszowiec tego zespołu z powodzeniem koncertowała na dużych festiwalach w Rosji i Europie Zachodniej.

Przez ponad rok czasu pracowała jako muzyk sesyjny w studiach nagrań Izraela (Tel-Aviv, Jafa) 
i stolicy Rosji, Moskwie. Następnie przeprowadziła się do Polski, gdzie rozpoczęła karierę solową 
i założyła swój zespół JVB.

Duże zainteresowanie Świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu "Ballady i Romanse Rosyjskie" i wydaniu trzech płyt:
2008 - "Podmoskiewskie Wieczory", Radio Gdańsk
2012 - "Bielyje Rozy", Selekta Studio
2013 - "Ballady i Romanse Rosyjskie", Selekta Studio

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.