Wieczór ze stand-upem w malborskiej Alternatywie

start 17.05.2018 godz. 20:00

Stand-up Polska, Alternatywa

koniec 17.05.2018 godz. 21:30

Lokalizacja: Malbork, ul. Grunwaldzka 16-18

Stand-up Polska oraz malborska Alternatywa zapraszają 17 maja (czwartek) na godz. 20. Tego dnia wystąpią Wojtek Fiedorczuk oraz Maciej Adamczyk. Wydarzenie przeznaczone tylko dla dorosłych!

Sala przy ul. Grunwaldzkiej 16-18 po raz kolejny gościć będzie stand-uperów. Jeden z nich to Wojtek Fiedorczuk.
- Jak na ramy gatunku, uprawia bardzo kontrowersyjny stand-up, prawie... nie mówiąc nic kontrowersyjnego. Stara się posługiwać absurdem, prowokacją, delikatnym, acz znaczącym, wariactwem. Celuje w zaskoczenie, nowoczesne niedopowiedzenie, szermuje szczerością. Liczy na inteligencję widza i często się nie przelicza – przyznają organizatorzy.
Drugi z gości, Maciek Adamczyk, to jeden z bardziej doświadczonych komików w Polsce, stand-upem zajmuje się od siedmiu lat.

- Niech nie zwiedzie was jego wieloletni staż - mimo walki z głupotą i zakłamaniem na samym froncie, nie nabawił się cynizmu czy zgorzknienia. W swoich występach szuka ze stoickim spokojem absurdów, słabostek i wad rodzaju ludzkiego, wyciągając je na światło dzienne, ale jednocześnie serwując im kubek dobrego kakao – tak Stand-up Polska reklamuje Adamczyka.

Od lat tworzy teksty komediowe na tematy tak różne, jak zagadnienia prawniczej legislacji czy istota polsko-niemieckich Dni Węgorza. Doświadczenie tekściarskie uzupełnia prowadzeniem imprez, audycji radiowych i samochodów, także pola jego zainteresowań są równie obszerne, jak jego podmiejska działka (jest możliwość zamówienia dyni). Właśnie w toku cierpliwej pracy na małoroli Maciek nauczył się otwartości, spokoju i pogody ducha.

- Jeśli połączymy to z wnikliwym umysłem, naostrzonym w ramach zawodowego rozśmieszania ludzi, otrzymamy człowieka, z którym warto usiąść pod liściem, a odpocząć sobie. Komedia Maćka Adamczyka to sycąca strawa dla duszy, na pewno nie odejdziecie od stołu zawiedzeni – zapewniają organizatorzy.
Nic, tylko trzeba się skusić. Bilety, które kosztują 29 zł, są jeszcze dostępne na www.kupbilecik.pl.

O ALTERNATYWIE

Alternatywa w Malborku przez lata kojarzyła się wyłącznie z muzyką i koncertami granymi na żywo. Od listopada 2017 r. lokal w dawnej fabryce cygar przy ul. Grunwaldzkiej 16-18 prowadzi Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw. Nowi gospodarze kontynuują wcześniejszą tradycję, jednak dodają do niej również wiele autorskich elementów: spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rękodzieła dla wszystkich grup wiekowych, wystawy, seanse kinowe; udostępniają również lokal na prywatne imprezy.

Zarówno Alternatywa, jak i Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw, mają swoje profile na Facebooku. Tam można znaleźć bieżące informacje na temat imprez i zajęć odbywających się w niezwykłym poprzemysłowym obiekcie.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.