Mądrzy Cyfrowi | biblioFERIE w Morzeszczynie

start 11.02.2019 10:00

Biblioteka Morzeszczyn

koniec 15.02.2019 13:00

Lokalizacja: Morzeszczyn, Dworcowa 3

Biblioteka Morzeszczyn zaprasza młodzież od klasy 6 wzwyż do udziału w tegorocznej edycji biblioFERII, które od 11 do 15 lutego będą odbywały się pod hasłem MĄDRZY CYFROWI w godz. 10:00 - 13:00 w siedzibie morzeszczyńskiej książnicy.


Podczas 5 dni zajęć warsztatowych zostaniecie wprowadzona w świat wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, mądrość oraz odwaga cywilna. W kreatywny sposób będziecie poznawać wartości, dyskutować o nich, a także uczyć się podczas ćwiczeń praktycznych ich rozpoznawania i nazywania, tak by w codziennym życiu umiejętnie je okazywać i nimi się kierować. Jednocześnie podczas zajęć będziecie rozwijać umiejętności cyfrowe, ucząc się tworzenia oraz obrabiania grafik i zdjęć, podstaw montażu trójwymiarowego wideo, narzędzi do pracy w chmurze, czy zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu.


Następnie przez 6 tygodni będziecie mogli samodzielnie realizować wybrany przez siebie projekt społeczny.


Udział w warsztatach jest bezpłatny! Wymagana jest zgodna rodziców - formularz można pobrać w bibliotece lub TUTAJ.

 

***
Aby odnajdywać się i poruszać bezpiecznie w świecie nowych technologii, potrzebne są nam pewne drogowskazy – wartości, którymi się kierujemy.


To one określają, jak postępujemy i w jaki sposób traktujemy innych, będąc zarówno online, jak i offline. Zasady te powinny iść w parze z kompetencjami cyfrowymi, zwłaszcza jeśli chcemy zapewnić bezpieczne, zdrowe i szczęśliwe życie przyszłym pokoleniom. Dlatego uczestnicy i uczestniczki naszego programu mogą w twórczy sposób rozwinąć swoje umiejętności cyfrowe, korzystając z nich w praktyczny sposób przy realizacji projektów społecznych.

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.