Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia w bibliotece.

start 25.02.2019 10:00
koniec 25.03.2019 16:00

Lokalizacja: Tczew, ul. Jagiełły 8

Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie zaprasza wszystkich fanów opowieści graficznych, w szczególności zaś miłośników twórczości Janusza Christy – Mistrza Polskiego Komiksu, na ekspozycję „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”, która udostępniona zostanie zwiedzającym w terminie od 25 lutego do 25 marca 2019 roku, w filii bibliotecznej, mieszczącej się przy ulicy Władysław Jagiełły 8 (osiedle Suchostrzygi).

Organizowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie wystawa „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia” po raz pierwszy w dziejach kultury polskiej w przystępny, a jednocześnie atrakcyjny sposób łączy archeologię z komiksem, porównuje świat historyczny ze światem literackim, bawi, uczy, przybliża dawne wierzenia i zwyczaje, udowadnia, że z burzliwymi dziejami Słowian można i warto się zaznajamiać również za sprawą komiksowych kadrów.

Wstęp wolny.

Organizatorzy:

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy

DwuTakt
Wydawnictwo Egmont
Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie

 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.