XXIV Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba

start 30.05.2019 13:00
koniec 31.05.2019 17:00

Lokalizacja: Pelplin

W imieniu organizatorów, Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie i Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie, serdecznie zapraszamy do udziału w XXIV Festiwalu Poetyckim im. Ks. Pasierba, który odbędzie się w dniach 30-31 maja 2019.

Festiwal to działania konkursowe oraz koncerty, warsztaty, spotkania. Zapraszamy młodych wykonawców oraz  grupy teatralne działające w Ośrodkach Kultury, innych placówkach. Czekamy na wiersze młodych osób, na eseje, na prace dot. kulturowego dziedzictwa Polski i Europy. Do wyboru kilka kategorii konkursowych (szczegóły w Regulaminie). Natomiast podczas dwóch dni Festiwalu prezentować się będą recytatorzy, wykonawcy poezji śpiewanej i programów poetycko-muzycznych. Zachęcamy więc do przygotowania swojego programu i jego zaprezentowania w Pelplinie.

Festiwal organizowany jest od 1996 r. przez Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Janusza St. Pasierba wchodzące w skład Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie (od 2006 r. współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie). Pomorski Festiwal Poetycki adresowany jest do młodych ludzi, w różnych kategoriach wiekowych: gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Do tej pory wzięło udział w nim wzięło ponad trzy i pół tysiąca uczestników.

Celem Festiwalu jest nie tylko popularyzacja osoby i dorobku Janusza St. Pasierba, ale ponadto krzewienie kultury żywego słowa, uwrażliwienie na piękno literatury, kształtowanie postaw czynnego uczestnictwa w kulturze, wspieranie debiutów artystycznych, a także promocja twórców Pomorza.

Działania Festiwalu od początku koordynuje pan Bogdan Wiśniewski, długoletni wicedytrktor LO w Pelplinie, następnie dyrektor. 

Program XXIV Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba 30-31 maja 2019

Czwartek 30 maja 2019 - Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba, ul. Sambora 5
13.00 - 15.00 Warsztaty-konsultacje dla recytatorów. Prowadzą Elżbieta Goetel i Jerzy Kiszkis (Uczestnicy zainteresowani udziałem w warsztatach, powinni zgłosić ten fakt organizatorom najpóźniej do 20.05.2019).
15.00 Otwarcie Festiwalu. Wystąpienie Marii Wilczek - prezes Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba.
15.30 Prezentacje recytatorów - w dwóch grupach wiekowych. (Zgodnie z regulaminem). Miejski Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 2a
19.15 "Budujcie na skale" - młodzi artyści z Pelplina w spektaklu słowa, muzyki i obrazu z okazji 20. rocznicy wizyty Ojca Św. Jana Pawła II w Pelplinie. Poezje Karola Wojtyły czyta Monika Janeczek Toporowska, utwory polskich kompozytorów grają Anna Puchowska - gitara, Jakub Narloch - fortepian.

Piątek 31 maja 2019 Miejski Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 2a
9.00 Prezentacje poezji śpiewanej. Prezentacje programów poetycko-muzycznych.
15.00 Koncert finałowy. "Nolie me tangere" - Agata, Jacek i Sławomir Hoduniowie śpiewają poezje ks. Janusza St. Pasierba. Ogłoszenie wyników. Koncert laureatów. Ilustracje muzyczne (kompozycje F. Chopina - w 170 rocznicę śmierci - gra Krystian Soból).

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.