Rowerowy Maj 2019

start 07.05.2019 06:00
koniec 30.05.2019 20:00

Lokalizacja: Tczew

Wystartowała IV edycja tczewskiej odsłony kampanii Rowerowy Maj. Kampania Rowerowy Maj jest dla nas jednym z narzędzi do zmiany zachowań transportowych dzieci i ich rodziców. Kampania promuje zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Kampania Rowerowy Maj została zainicjowana przez Miasto Gdańsk. Tegoroczną edycję wspiera stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Kampania trwa od 7 do 30 maja.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

W tegorocznej IV edycji tczewskiej odsłony Rowerowego Maja, weźmie udział aż 10 placówek (w 2018 roku było 10, w 2017 roku było 8, a w 2016 roku 4), w tym 3 niepubliczne, czyli prawie 5200 potencjalnych uczestników i uczestniczek.

Oto szkoły, które zgłosiły się do Rowerowego Maja:

– Szkoła Podstawowa nr 1

– Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2

– Szkoła Podstawowa nr 4

– Szkoła Podstawowa nr 7

– Szkoła Podstawowa nr 10

– Szkoła Podstawowa nr 11

– Szkoła Podstawowa nr 12

– Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montessori

– Fontanna Marzeń Prywatna Szkoła Podstawowa

– Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. ojca Pio

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.