konkurs plastyczny "Kiedyś w Tczewie, na Dworcowej"

start 21.05.2019 08:00

Fabryka Sztuk

koniec 10.06.2019 18:00

Lokalizacja: Tczew, ul. 30 Stycznia 4

Przed wojną jedna z najokazalszych i najważniejszych ulic w Tczewie - dawna Dworcowa - stała się przedmiotem konkursu plastycznego, organizowanego przez Fabrykę Sztuk. Adresowany jest do dzieci (od 4. kl. szkoły podstawowej) i młodzieży. W dowolnej technice plastycznej i dowolnym formacie należy przedstawić widok ogólny ulicy lub dowolny budynek zlokalizowany na niej. A jest w czym wybierać. Najstarszy zabytek w mieście – Fara św. Krzyża, Hala Miejska, czyli obecne Centrum Kultury i Sztuki, nieistniejący młyn parowy – to tylko niektóre ważne i piękne obiekty, które można przedstawić na rysunku. Inspiracją dla młodych plastyków niech będą stare zdjęcia i pocztówki. Szukać należy ich w Sekcji Historii Miasta Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6 i w galerii Wirtualnego Muzeum Miasta Tczewa www.dawnytczew.pl. Warto przewertować również albumy tczewskie Józefa Golickiego.

Organizatorzy czekają na prace do 10 czerwca. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na: www.fabrykasztuk.tczew.pl.

Konkurs towarzyszy wystawie z cyklu „Nasze miasto – Twoja ulica... Stefana Kard. Wyszyńskiego”, którą już niebawem zobaczymy w przestrzeni publicznej.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.