spotkanie podróżnicze "Papua Zachodnia – ostatnie pokolenia"

start 13.06.2019 18:00

Fabryka Sztuk

koniec 13.06.2019 19:00

Lokalizacja: Tczew, ul. 30 Stycznia 4

Co wiemy, a co nam się tylko wydaje, że wiemy na temat ludożerców i łowców głów? O rdzennych plemionach Papui Zachodniej opowiedzą Alicja Kubiak i Jan Kurzela.

Goście Fabryki Sztuk odwiedzili Papuę Zachodnią w zeszłym roku, spędzając dużo czasu z rdzennymi plemionami (Dani, Korowajowie czy Asmaci). Dwa ostatnie plemiona były ludożercami i łowcami głów. Przez jakiś czas, żyjąc pośród nich, podróżnicy mieli możliwość poznać ich kulturę i zwyczaje.

Kiedy nastąpił ostatni akt kanibalizmu na tych ziemiach, jak wygląda podział mięsa człowieka u kanibali, jaka w ogóle jest geneza kanibalizmu, czy rzeczywiście Asmaci zabili i zjedli Michaela Rockefellera? Odpowiedzi na te pytania uzyskają Państwo podczas prelekcji, która będzie wzbogacona pokazem unikatowych eksponatów.

Alicja Kubiak i Jan Kurzela – podróżnicy, którzy przemierzają świat off-road, kładąc nacisk na poznawanie ginących kultur oraz natury. Autorzy kilku książek podróżniczych i wielu artykułów o tej tematyce. Współpracują z m.in. magazynem Poznaj Świat oraz WP. Wielokrotnie brali  udział w audycjach zarówno radiowych, jak i telewizyjnych. Uczestnicy spotkań autorskich i podróżniczych na terenie całego kraju, m.in. podczas gdyńskich Kolosów w 2018 roku. Ich książka Indonezja. Ludożercy wczoraj i dziś zdobyła nominację do nagrody Książki Podróżniczej Roku 2018.

www.oczamidosgringos.com, www.facebook.com/oczami.dos.gringos, www.instagram.com/dosgringoswpodrozy, www.instagram.com/aliskade

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.