Festiwal Muzyki Organowej w Pelplinie

start 31.07.2019 19:00
koniec 31.07.2019 20:00

Lokalizacja: Pelplin

W bieżącym roku (2019) w ramach XXI już edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie, XXI Mariackich Wieczorów Kameralnych w Bazylice Mariackiej w Koronowie oraz szeregu koncertów towarzyszących między 15. czerwca, a 28. sierpnia odbędzie się w sumie 20 koncertów, w 15 różnych miejscach, na terenie 4 Diecezji (Pelplińskiej, Gdańskiej, Bydgoskiej i Toruńskiej) w woj. Pomorskim i Kujawsko-pomorskim, z udziałem łącznie ok. 40 wybitnych i cenionych wykonawców z Polski (Gdańsk, Sopot, Gdynia, Lublin, Poznań, Kraków, Wrocław), Europy (Niemcy, Włochy, Rosja) i świata (USA).
 
www.pelplin.org.pl
www.faure.org.pl
www.gedymin.org
 
Organizatorem głównym koncertów jest Fundacja Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré działająca od 2003 roku wraz z ich pomysłodawcą – aktywnie koncertującym na całym świecie organistą GEDYMINEM GRUBBĄ, który w 2016 roku obchodził 20-lecie pracy artystycznej.
 
Tradycyjnie na wszystkie koncerty wstęp wolny!
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.