Festiwal Muzyki Organowej w Pelplinie

start 14.08.2019 19:00
koniec 14.08.2019 21:00

Lokalizacja: Pelplin

W bieżącym roku (2019) w ramach XXI już edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie, XXI Mariackich Wieczorów Kameralnych w Bazylice Mariackiej w Koronowie oraz szeregu koncertów towarzyszących między 15. czerwca, a 28. sierpnia odbędzie się w sumie 20 koncertów, w 15 różnych miejscach, na terenie 4 Diecezji (Pelplińskiej, Gdańskiej, Bydgoskiej i Toruńskiej) w woj. Pomorskim i Kujawsko-pomorskim, z udziałem łącznie ok. 40 wybitnych i cenionych wykonawców z Polski (Gdańsk, Sopot, Gdynia, Lublin, Poznań, Kraków, Wrocław), Europy (Niemcy, Włochy, Rosja) i świata (USA).

Koncert promujący młode talenty: DUO ARDENTE i zespół PIRAMIDY
środa, 14 sierpnia, godz. 19:00
Ogrody Biskupie w Pelplinie
wstęp wolny

Organizatorem głównym koncertów jest Fundacja Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré działająca od 2003 roku wraz z ich pomysłodawcą – aktywnie koncertującym na całym świecie organistą GEDYMINEM GRUBBĄ, który w 2016 roku obchodził 20-lecie pracy artystycznej.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.