MIŁO! Tydzień mobilności aktywnej - Rajd rowerowy do Swarożyna z LOT Kociewie

start 14.09.2019 10:00
koniec 14.09.2019 15:00

Lokalizacja: Tczew - Swarożyn - Tczew

MIŁO! Na Kociewiu
Rajd rowerowy do Swarożyna organizowany we współpracy z Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE. Zbiórka na Placu Papieskim ul. Rokicka o godz. 10:00. Trasa i tempo rekreacyjne.
Do Swarożyna pojedziemy trasą: https://mapy.cz/s/kebadabufa
Powrót https://mapy.cz/s/rabacetere
Prosimy o zabranie prowiantu (kiełbasek, napojów, pieczywa). Zapewniamy dobrą zabawę przy ognisku.

W ramach całego tygodnia:
- MIŁE patrole Straży Miejskiej w Tczewie
- MIŁA Edukacja rowerzystów w zakresie prawidłowego wyposażenia roweru oraz uświadamiać kierowców o zaletach chodzenia pieszo, jazdy rowerem oraz autobusem.
- MIŁE Warsztaty edukacyjne
Bezpłatne 45-minutowe warsztaty edukacyjne dla dorosłych.
Na zajęcia możesz zapisać się sama/sam lub w parze (z mamą, ciocią, wnukiem ?). Na zgłoszenia czekamy do końca września pod numerem telefonu: 662 936 981
Warsztaty prowadzone są przez Tczewscy Kurierzy Rowerowi. Odważ się jeździć po ulicy i zgodnie z przepisami :)
- MIŁE przeglądy rowerowe oraz drobne naprawy
W dniu 17 września szukaj mobilnego serwisu rowerowego przy dworcu PKP oraz 19 września przy Urzędzie Miejskim, a 21 września na Kanonce. Wszystko dzięki @Sklep Rowerowy Kołodziej. W dniach 16 – 20 września w Salonie Rowerowym Kołodziej na ul. Armii Krajowej oraz 21 września na Kanonce będzie możliwość testu rowerów elektrycznych. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Dlaczego akurat teraz?"
Świętujemy obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu, który odbywa się w okresie od 16 do 22 września 2019 roku.

"A tak w ogóle to dlaczego?"
Tematyka mobilności, zrównoważonego transportu są coraz ważniejszymi kwestiami nie tylko w politykach współczesnych miast, ale przede wszystkim dla ich mieszkańców i mieszkanek. Zmagamy się problemem nadmiernego udziału ruchu samochodowego w transporcie. Zmiana sposobu poruszania się i "odpoczynek" od samochodu ma decydujący wpływ na warunki komunikacyjne w miastach.
Chcemy pokazać, że używania alternatywnych form transportu takich, jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa może być czymś atrakcyjnym, czymś o czym warto pomyśleć decydując się codziennie jak dotrzeć do pracy, szkoły, na pociąg, czy na zakupy. Po mieście podróżuj z sensem! Pieszo, rowerem, autobusem!

"No, ale tak w ogóle, to po co?"
By było MIŁO! ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Tczew.

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.