Sundance Shorts Tour 2019 - projekcja filmów

start 26.10.2019 16:00

Centrum Kultury i Sztuki

koniec 26.10.2019 17:30

Lokalizacja: Tczew, Wyszyńskiego 10

Najlepsze krótkie metraże z kultowego festiwalu znowu w Polsce!

Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców.

Pokaz Sundance Shorts Tour 2019 to sześć tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu o łącznej długości 90 minut. Na ekranie zobaczymy różnorodne formy filmowe - w selekcji pojawią się filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje, w tym sensacja tegorocznego Sundance: hipnotyzująca polska animacja Acid Rain, która podbiła serca widzów i krytyków na całym świecie. Filmy krótkometrażowe — ograniczone jedynie przez ich czas trwania — są przepełnione artystyczną ekspresją sprawiającą, że krótka forma wykracza poza ramy tradycyjnej narracji. Od dokumentu, animacji, przez fabułę do eksperymentu — te filmy są stworzone do podejmowania ryzyka.

Od wielu lat Festiwal Sundance traktuje filmy krótkometrażowe z należytą uwagą i prezentuje zarówno uznane nazwiska, jak i obiecujących debiutantów. Dzięki kopalni talentów Sundance świat po raz pierwszy dostrzegł postaci takie jak: Damien Chazelle, Wes Anderson, Jill Soloway, Spike Jonze, Paul Thomas Anderson, Dee Rees, Taika Waititi, Jay i Mark Duplass, Todd Haynes, Lynne Ramsay, Andrea Arnold i wielu innych.

 

O filmach:

Sometimes I Think About Dying (Stany Zjednoczone, 12 minut. Reżyseria: Stefanie Abel Horowitz, Scenariusz: Stefanie Abel Horowitz, Katy Wright-Mead, Kevin Armento)

Młoda, samotna kobieta myśli o śmierci, ale z marazmu wyciąga ją zaproszenie na randkę od kolegi z biura.

 

Brotherhood(Kanada, Tunezja, Katar, Szwecja, 25 minut. Scenariusz i reżyseria: Meryam Joobeur)

Syn pasterza wraca po długiej podróży do rodzinnego domu w Tunezji razem ze swoją żoną. Jego relacja z ojcem zostaje poddana próbie.

 

The Minors (Stany Zjednoczone, 10 minut. Scenariusz i reżyseria: Robert Machoian)

Urywki z życia dziadka i jego wnuków. Zestawienie przeszłości i przyszłości.

 

Acid Rain (Polska, 26 minut. Scenariusz i reżyseria: Tomek Popakul)

Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Tak poznaje Chudego - trochę niezrównoważonego dziwaka, który mieszka w kamperze i całymi dniami załatwia swoje niekoniecznie legalne sprawunki. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

 

Fast Horse (Kanada, 13 minut. Scenariusz i reżyseria: Alexandra Lazarowich)

Tradycja wyścigów konnych powraca w niezwykle niebezpiecznej formie. Indianin Allison “Czerwony Kruk” mierzy się z wieloma trudnościami, by stanąć oko w oko z najlepszymi jeźdźcami.

 

Muteum(Estonia, Hong Kong, 4 minuty. Scenariusz i reżyseria: Äggie Pak Yee Lee)

Niepoważna lekcja w bardzo poważnej instytucji - muzeum sztuki.

 

Łączny czas pokazu: 90 minut

 

 

26.10.2019 godz. 16:00
Sala widowiskowa CKiS
Wstęp wolny

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.