Koncert: Blue Willmingtons

start 22.02.2020 18:00
koniec 22.02.2020 22:00

Lokalizacja: Starogard Gdański, Al. Jana Pawła II nr 3

22 lutego (sobota) odbędzie się premierowy koncert, debiutanckiej płyty zespołu Blue Willmingtons, założonego przez Macieja Smycza. Po Warszawie, Toruniu czy ostatnim koncercie w słynnym Blues Clubie w Gdyni, przyszedł czas na powrót do rodzinnego miasta, aby właśnie stąd rozpocząć trasę promująca nowy album. Zanim jednak zespół Blue Willmingtons zagości na scenie, zagra obiecujący zespół z Gdańska - Monte Verita, założony przez Lukasa Tymańskiego. Wstęp wolny!

Przewidywane intensywne emocje oraz pobudzona wyobraźnia. Doświadcz tego na własnej skórze 22 lutego br. w sali widowiskowej SCK.

18:00 - Monte Veirta

19:00 - Blue Willmingtons

Blue Willmingtons
Choć Blue Willmingtons nie unika ciężkiego brzmienia, to prawdziwą ich inspiracją jest rodzimy blues – jego korzeniom muzycy zawdzięczają bowiem najwięcej. Nie bez wpływu na ich twórczość pozostaje również – dająca się wyraźnie czuć w kompozycjach – muzyka country, co wynika bezpośrednio z fascynacji założyciela grupy (Macieja Smycza) amerykańską popkulturą. Każdy z autorskich tekstów to odrębna historia, która, dzięki działającej na wyobraźnię muzyce, porywa odbiorcę w coraz to nowe miejsce, inny świat.

Monte Verita
Lukas, który zainicjował powstanie składu, a którego serce wzdycha nieodmiennie od kilkunastu lat do muzyki wydanej w wytwórni Motown, do brzmienia Beatlesów i uroku Klenczona, spotkał Zuzannę opowiadającą o magnetyzmie wiolinowego korpusu basowego i o wielu niepopularnych utworach lat 60-tych i 70-tych. Lukas napomknął o fenomenologicznym Arturze, który rozpoczyna swój dzień od pieśni Mr. Bungle do porannej kajzerki, a tak generalnie to gra w metalowym zespole. Wraz z Arturem, niespodziewanie niczym króliczek z jaskini Monty Pythona wyskoczył Tomek, którego charyzma ożywiłaby nawet Sputnik, a który chłonie na potęgę twory największych muzycznych freaków i pasjonatów takich jak: R. Stevie Moore, Connan Mockasin, Kiefer i wielu innych.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.