Nocne zwiedzanie tczewskiej fary, czyli opowieść o tym co ukryte #3

start 11.07.2020 22:00

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie

koniec 11.07.2020 23:15

Lokalizacja: Tczew, Wyszyńskiego 13

Bardzo często zdarza się, iż to co jest niezauważalne za dnia, odkrywamy dopiero nocą. Co wiesz o najstarszym miejscu Tczewa? Ile razy przeszedłeś obok nie zastanowiwszy się co kryje zimne wnętrze?

Daj się porwać w podróż w czasie. Chcemy opowiedzieć Ci o miejscach, które skrywają w sobie wiele tajemnic. Co się stało z oryginalnym, gotyckim wystrojem świątyni, czyje oczy obserwują nas cicho w zakrystii, która kaplica opowiada historię wielkich kobiet średniowiecza? Jak doszło do odnalezienia krypty i kto w niej leży? Co się stało z drugimi organami fary i dlaczego pamięć o nich zaginęła? Co udało ocalić się z pożaru, a co zostało bezpowrotnie stracone?

Przekonaj się jakie skarby pozostawiło po sobie średniowiecze. Dotknij miejsca, które stało się chrzcielnicą Tczewa. Poznaj człowieka, którego wg legendy, Pan Bóg ocalił za pomocą psa, a także odkryj gdzie chowa się ostatni dominikanin w Tczewie! Dowiedz się co wspólnego ma ze sobą wielki władca Francji i nasza świątynia, a także jakie skarby kryje zamknięta empora nad bocznym wejściem. Stare mury odsłonią przed nami swoją historię pełną dawnego blasku i ogromu nieodżałowanych strat. Jednak ich stary głos jest już zaledwie szeptem. Czy zanurzysz się w ich ciszę i zgodzisz się by powierzyły Ci swoje tajemnice?

Opowieść o tym co dawne i współczesne snuć będzie dla nas ksiądz Prałat Piotr Wysga. Wiemy, że oddajemy Państwa w dobre ręce. Aby pomóc na dobre rozbudzić się historii, ośmielić ją,  ale i jej nie przepłoszyć –  towarzyszyć Wam będzie cicha muzyka, która niewątpliwie przeniesie Was z powodzeniem ku przeszłości. Na koniec zachęcamy gorąco do wsparcia naszego przedsięwzięcia, zaopatrując się w specjalnie dla Państwa przygotowaną linię nietuzinkowych pamiątek. Fundusze przeznaczone zostaną na wakacyjny wyjazd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży FARA TCZEW.

Podróż w czasie rozpoczynamy premierą, 4 lipca o godzinie 22:00 oraz 23:15. Kolejne spotkania, w które wyruszać będą Państwo pod osłoną nocy w towarzystwie cichego mnicha, będą miały miejsce 5 lipca o godz. 22:00, 11 lipca o 22:00 oraz 23:15 oraz 12 lipca o g. 22:00.

Do udziału w wydarzeniu uprawniać będą darmowe wejściówki do odbioru w zakrystii fary oraz zapisy internetowe na stronie fara.tczew.pl

Ilość miejsc ograniczona.

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.