Puchowski ONLINE w Sobotę Wielkanocną

start 03.04.2021 19:00
koniec 03.04.2021 20:00

Lokalizacja: Tczew

Romek Puchowski o projekcie:
„Jest w historii moich działań koncertowych pewna tradycja – od ponad dziesięciu lat, w Sobotę Wielkanocną gram w Tczewie koncert. Zaczęło się w Klubie Tromba, następnie kontynuowaliśmy w Warsztatowa Cafe. Teraz wszyscy czekamy na czas, kiedy życie koncertowe zacznie wracać do normy. Tym razem gram więc online.

Wspólnie z Centrum Kultury i Sztuki zapraszam na mój koncert w sieci – w sobotę, 3 kwietnia 2021 o godz. 19.00. Będzie to premierowa odsłona wydarzenia zarejestrowanego w Klubie Muzycznym CKiS bez udziału widzów. Na premierze publicznością będziecie WY, „ukryci” za ekranami swoich telewizorów, komputerów i smartfonów. Niewątpliwy plus tej sytuacji jest taki, że będzie to pierwszy koncert Romka Puchowskiego, który będę mógł obejrzeć razem z Wami! Wirtualnie, ale RAZEM.”

Link do transmisji koncertu pojawi się wkrótce.

Romek Puchowski
Wokalista, kompozytor, autor tekstów, gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej, basowej. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to Delta blues, folk punk, experimental rock . Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów. Jego dyskografia liczy sześć pozycji. „Gitarzysta roku” plebiscycie Blues Top 2018.

Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.

Romek Puchowski ma na koncie współpracę m.in. z Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, Adamem Wendtem, z harmonijkarzem Keithem Dunnem z Bostonu, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą.

Płyta Romek Puchowski „FREE”, która ukazała się w marcu 2013 roku, zebrała świetne recenzje. Piosenka „Jurata” trafiła na Listę Przebojów Trójki.

Utwór „Big Bad Brother” znalazł się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiadają, między innymi, takie znakomitości jak Tom Waits.

Koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Odbył fascynującą podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której m.in. zbierał inspiracje i komponował. Owocem tego przedsięwzięcia jest kilkanaście autorskich pieśni, które znajdą się na jednym z nadchodzących albumów Romka Puchowskiego.

„Gitarzysta roku” plebiscycie Blues Top 2018. W czerwcu 2019 r. wystąpił gościnnie w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza z legendarną Niibori Guitar Orchestra z Japonii.

 

DYSKOGRAFIA:
Von Zeit „Von Zeit” [cd], Jazz, 2003
Romek Puchowski „Simply“ [cd], Biodro Records, 2006
Von Zeit „Halucynacje Hrabiego Von Zeit” [mini dvd], Biodro Records, 2007
Von Zeit „Ocieramy się“ [2 cd], Biodro Records, 2008
Romek Puchowski „Live in Satyrblues 2007” [dvd], The Association For Original Culture Protection, 2008
Romek Puchowski “Free” [cd], Soliton 2013

https://www.facebook.com/romekpuchowski


www.youtube.com/romekpuchowski

Zapraszamy na Puchowskiego online!
Do zobaczenia!
fot. Jacek Balk 

Pokaż mniej

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.