Warsztaty poetyckie – cykl spotkań

start 01.10.2021 17:00

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

koniec 01.10.2021 19:00

Lokalizacja: Tczew, ul. Wyszyńskiego 10

Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zaprasza na cykl WARSZTATÓW POETYCKICH, który odbędzie się w ramach projektu Centrum Inicjatyw Twórczych.

Warsztaty przeznaczone są dla osób w różnym wieku, pomyślane jako forma praktycznej pomocy literackiej. Skierowane są do osób amatorsko piszących wiersze i czerpiących satysfakcję z pisania poezji.

Poprowadzi je Sławomir Płatek – poeta, wielokrotny laureat konkursów literackich i poetyckich, animator kultury i publicysta. Inicjator i współorganizator cyklicznych warsztatów poetyckich „Pomost”, które odbywają się od 2009 w gminie Miastko, a także festiwalu Fala Poprzeczna w Gdańsku. Prezes Stowarzyszenia Salon Literacki, zastępca redaktora naczelnego Internetowej Gazety Kulturalnej Salon Literacki. Redaktor Magazynu Filmowego Cinerama. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego w 2015.

 

W programie warsztatów jest m.in.

  • omówienie poezji współczesnej - wybrani autorzy, style, kierunki,
  • przybliżenie rożnych form budowy wierszy,
  • poezja nowej fali – jej znaczenie dla współczesności,
  • ćwiczenia praktyczne - praca na gotowych tekstach uczestników, forma i dyskusja.  

Spotykamy się cyklicznie  w każdy wtorek i piątek do dnia 08 października włącznie, w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, ul. Wyszyńskiego 10.

Koordynatorem projektu jest Zofia Daniel, przewodnicząca Tczewskiego Koła Literatów im. Romana Landowskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego I Sportu w ramach program Narodowego Centrum Kultury “Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne2021”.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.