Laboratorium Dźwięku – spektakl w ramach programu Teatr Polska

start 19.09.2021 18:00

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

koniec 19.09.2021 20:00

Lokalizacja: Tczew, ul. Wyszyńskiego 10

Wykonanie: Teatr Baj Pomorski w Toruniu

19 września o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Sztuki, Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu zaprezentuje spektakl Laboratorium Dźwięku w reżyserii Ewy Piotrowskiej. Wydarzy się to za sprawą udziału Teatru w programie Teatr Polska.

Widzowie przedstawienia staną się świadkami badania dźwięku przez czworo aktorów-laborantów. Doświadczą oni możliwości poznania swoistych obiektofonów – quasi-instrumentów o nieoczywistym i specyficznym brzmieniu, nierzadko wykonanych z przedmiotów codziennego użytku. W ten oto sposób spróbujemy dowieść, że źródło muzyki tkwi niemal wszędzie. Aby ją wydobyć, wystarczy tylko posłużyć się swą wyobraźnią!

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami, którzy o wspomnianych wyżej obiektofonach opowiedzą Wam trochę więcej. Może zainspiruje Was ono to stworzenia własnego quasi-instrumentu?

Bilety: 10 żł

 

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl  i www.facebook.com/TeatrPolska 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.