"Gospel w drodze" - koncert chóru Juventus w Tczewie

start 18.09.2021 18:00

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel

koniec 18.09.2021 20:30

Lokalizacja: Tczew, Plac Grzegorza

Chór Młodzieżowy Juventus od początku sierpnia jeździ z Dobrą Nowiną po województwie, aby głosić Dobrą Nowinę. "Gospel w drodze" to projekt Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel. Na półmetku trasy zaśpiewają w miejscu, który jest ich domem. Mowa o kościele szkolnym na tczewskiej Starówce. 

W sobotę, 18 września przypada uroczystość św. Stanisława Kostki - patrona osób młodych i kościoła szkolnego. O godz. 18:00 odprawiona zostanie suma odpustowa, a po mszy (godz. 19:00) odbędzie się koncert, który przybierze formę wielkiego uwielbienia. 
Jak podkreślają chórzyści, te koncerty są niesamowitym doświadczeniem. Jest czas radości i wzruszeń. Wydarzenie przekształca się w muzyczne rekolekcje w drodze. Tego wieczora każdego dotyka wielka miłość. 

Na zakończenie odbędzie się zbiórka na leczenie Ewy Ziółkowskiej. 
Koncert odbywa się dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Tczewa, Mirosława Pobłockiego. 

Joanna Klekowiecka - dyrygent
Maciej Misza Borowicz - piano
Adam Golicki - perkusja
Dariusz Śleszyński - gitara basowa
Krzysztof Pawłocki - gitara elektryczna
Michał Sasinowski- saksofon.

O chórze:
Chór Młodzieżowy Chór Juventus- to ludzie młodzi duchem i kochający śpiew! Chór działa przy parafii Podwyższenia Krzyż Świętego w Tczewie od 1963 roku i obecnie jest to już trzecie pokolenie śpiewaków. Słowo Juventus oznacza młodość, a gospel to dobra nowina. Razem tworzą mieszankę wybuchową pełną spontanicznej radości i śpiewu o miłości Bożej. Od 2003 roku są związani z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Gospel - biorąc udział w warsztatach muzyki , konkursie chórów czy koncertach specjalnych. Śpiewali z muzykami zagranicznymi, a także Marylą Rodowicz czy zespołem New Life Music. Mają za sobą nawet udział w filmie pełnometrażowym i mnóstwo ciekawych muzycznych projektów jak np. koncert z utworami z filmów "Blues Brothers".
Chór prowadzi Joanna Klekowiecka, która podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel odbierała również indywidualne nagrody dla najlepszego dyrygenta festiwalu czy za najlepszą aranżację utworu konkursowego.

Chór śpiewa muzykę w różnych gatunkach - od klasyki i utworów liturgicznych po Mszę Kreolską. Mają w swoim repertuarze utwory napisane specjalnie dla nich, w różnych językach (od hebrajskiego po szwedzki), ale najbardziej lubią śpiewać gospel - po angielsku i po polsku. I w takim repertuarze będzie ich można właśnie usłyszeć.
 

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.