Premiera musicalu "Zakochani w kulturze"

start 02.12.2021 17:00
koniec 02.12.2021 19:00

Lokalizacja: Gniew, Zamek

Premiera musicalu „Zakochani w kulturze”

Zakończyła się wspaniała kulturalna przygoda mieszkańców miasta i gminy Gniew. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie odbyły się wyjątkowe warsztaty pn. „Zakochani w kulturze”. Uczestnicy zajęć pod okiem profesjonalnych instruktorów stworzyli musical, którego premiera odbędzie się już 2 grudnia podczas Gminnej Gali Wolontariatu na Zamku w Gniewie.

Projekt „Zakochani w kulturze” to cykl warsztatów stymulujących kreatywność i twórczo aktywizujących dla wszystkich grup wiekowych. W ramach projektu odbyły się: warsztaty teatralne, wokalne i taneczne.

Kulturalna nowość

- Zależało nam na rozwoju kapitału społecznego w aspekcie kulturalnym, integracji mieszkańców oraz otwarciu na nowe możliwości. Musical zrealizowany został w oparciu o utwory m.in. Agnieszki Osieckiej, Zbigniewa Wodeckiego, Edyty Geppert – mówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. - Do projektu zaangażowani zostali profesjonalni instruktorzy. Uczestnicy naszych warsztatów rozwinęli swoją wiedzę na temat teatru, zobaczyli jak to jest tworzyć musical od podstaw.

Zapraszamy na efekt końcowy warsztatów, czyli pierwszy, gniewski musical. To będzie wyjątkowe widowisko z ciekawą scenografią i pięknymi strojami.

Organizatorzy serdecznie zapraszają 2 grudnia o godz. 17.00 do Zamku w Gniewie!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.