30. FINAŁ WOŚP - TCZEW i okolice

start 30.01.2022 06:00
koniec 30.01.2022 23:00

Lokalizacja: Tczew

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tczewie! Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci! 

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. 

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych - w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

30. Finał - co między innymi będziemy kupować?

 • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci 
 • oftalmoskopy do badania dna oka  
 • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka 
 • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki) 
 • synoptofory do pomiaru kąta zeza 
 • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń 
 • tomografia dna oka 
 • mikroskopy  
 • stoły operacyjne  

Co dzieje się w Tczewie?

1. Warsztatowa (ul. Warsztatowa 2) - KONCERT + licytacje - godz. 18:00

Wstęp 20 zł do puszki Orkiestry + licytacje fantów. Zagrają: 

 • Backhand Slap
 • Carpet With No Address
 • Sleepers Dimension

Gramy w jednej drużynie ze sztabem Hufca ZHP Tczew.

2. Szkoła Podstawowa nr 12 (ul. Topolowa 23) - ZBIÓRKA z gadżetami i upominkami

3. Galeria Kociewska (ul. Pomorska 1) - ZBIÓRKA, LICYTACJE, KONCERTY (szczegóły na plakacie poniżej)

4. Kiermasz książek w Hufcu ZHP + licytacje (ul. Wojska Polskiego 18a) 

W godz. 11:15-18:00 można nabyć książki za darowiznę do puszki WOŚP. Wśród książek będą pozycje z półek zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów Hufca.

LICYTACJE ONLINE: allegro.pl/uzytkownik/SztabPowTczewski

 

Po więcej szczegółów odsyłamy do artykułu: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Tczewie i najbliższej okolicy

Zdjęcia (2)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.