Wystawa "Magia kolorów"

start 20.04.2022 18:00

Fabryka Sztuk

koniec 14.05.2022 18:00

Lokalizacja: Tczew, ul. 30 Stycznia 4

Fabryka Sztuk zaprasza na wystawę fotografii Remigiusza Kolucha pt. Magia kolorów. Wernisaż odbędzie się w środę 20 kwietnia o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

Sam autor o fotografowaniu i kolorach mówi następująco:  (…) polubiłem fotografowanie ruin. Metafor życia. Często też fotografowałem cmentarze. Ale główną tematyką moich zdjęć była w tym czasie wciąż moja rodzina i znajomi. I miało to trwać jeszcze długo. A miałem wtedy 30 lat.

Prawdziwa pasja fotografowania przyszła dopiero parę dziesiątek lat później, kiedy zamieszkałem w Szkocji. Zacząłem wtedy mocno ingerować w kolory obrazu. A pewnego zimowego dnia podróżując natknąłem się na opuszczoną od kilkudziesięciu lat posiadłość.

Wszedłem do niej z pewnym wahaniem. (…)

I od tej chwili zaczęła się moja zabawa z obrazem - zmiana kolorów, ich nasycenia, kontrastu, łączenie elementów z różnych zdjęć. Teraz to wszystko było możliwe dzięki rozwijającej się szybko technice cyfrowej. Dawało to możliwości, o których dawniej nawet nie wiedziałem, że mogłem pomarzyć. Zacząłem łączyć kolory zapamiętane z dzieciństwa z tymi opuszczonymi dworkami, pałacami, domami, szpitalami. Miałem wtedy 57 lat.

Dzisiaj mam 62 lata. W kolekcji mam zdjęcia ponad 100 takich obiektów. I ponad 1000 zdjęć. Ostatnio zacząłem wracać tematyką do miejsc, w których narodziła się moja fascynacja kolorami – do lasów. Czasami fotografuję też domy wciąż zamieszkane. Szkoda tylko, że nie będę mógł ich sfotografować, gdy staną się opuszczone i niechciane. Ale ktoś kiedyś prawdopodobnie to zrobi.

 

godz. zwiedzania:

poniedziałki-piatki 8.00-18.00

soboty, niedziele, święta 10.00-18.00

 

 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.