Sobota w Ogrodzie Miejskim w Tczewie!

start 28.05.2022 10:00
koniec 28.05.2022 13:00

Lokalizacja: Tczew, Kanonka, ul. Warsztatowa

W sobotę 28. maja Ogród Miejski w Tczewie zaprasza na warsztaty ogrodnicze z uprawy współrzędnej, wspólne sadzenie roślin, a na koniec na spektakl lalkowy na rowerze!

 

WARSZTATY OGRODNICZE godz. 10.00 - 12.00:

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak dobierać towarzystwo roślin, żeby osiągnąć wyższe plony, co siać w towarzystwie roślin, żeby zapobiegać chorobom i odstraszyć szkodniki, jak dobrać odpowiednie stanowiska dla poszczególnych gatunków.

Dodatkowo tego dnia uczestnicy wspólnie wysieją sadzonki różnych roślin! W sobotę może padać deszcz - warto zaopatrzyć się w odzież ogrodową odpowiednią na deszczową pogodę!

SPEKTAKL DLA DZIECI I DOROSŁYCH "Opowieści papierowego teatru"

Po ciężkiej pracy ogrodowej na uczestników : dzieci i dorosłych czeka uczta kulturalna! Do ogrodu przyjedzie (na rowerze!) Teatr Miejsca- Robert Poryziński ze spektaklem "Opowieści papierowego teatru" To wyjątkowe widowisko lalkowe i autorska adaptacja baśni H. CH. Andersena. Spektakl łączy w sobie tradycyjny teatr lalkowy z elementami średniowiecznego teatru i sztuki kamishibai! Spektakl potrwa 45 minut! Mozna wziąć ze sobą koce lub inne siedziska.

Co to jest Ogród Miejski - to inicjatywa Tczewskich Kurierów Rowerowych (Fundacja To i Co), grupy nieformalnej Dzicy Przyrodnicy, Urzędu Miejskiego oraz firmy Flex Poland. Ogród to miejsce wspólne dla mieszkańców w Tczewa, w którym wspólnie uprawiają warzywa i owoce oraz organizują różne wydarzenia. Ogród mieści się przy ulicy Warsztatowej na terenie ogrodzonym niebieskim płotem obok placu zabaw. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę na FB @ogrodmiejskitczew/

 

Inicjatywa powstała dzięki wsparciu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz wpłatom mieszkańców w ramach zrzutki.

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.