Suchy Dąb: Dożynki Gminne - Festiwal Wikliny

start 27.08.2022 13:30

Urząd Gminy w Suchym Dębie

koniec 27.08.2022 23:00

Lokalizacja: Suchy Dąb, Stadion sportowy

Gmina Suchy Dąb zaprasza na Dożynki Gminne - Festiwal Wikliny 2022!

W sobotę 27 sierpnia br. odbędą się na stadionie sportowym w Suchym Dębie Dożynki Gminne pn. Festiwal Wikliny, na które serdecznie zapraszam wszystkich Mieszkańców, a w szczególności rolników oraz wszystkich, którym bliska jest polska tradycja.

Tegoroczne uroczystości dożynkowe objęli Honorowym Patronatem: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Patronat medialny objęli: Radio Tczew oraz Panorama Pomorza. Część oficjalna rozpocznie się uroczystą mszą świętą o godz. 13.30 w kościele pw. św. Anny i św. Joachima w Suchym Dębie. Po uroczystej mszy św. utworzony zostanie korowód dożynkowy, który poprowadzi Orkiestra Dęta Torpeda z Tczewa. 

Na stadionie sportowym odbędą się obrzędy dożynkowe, koncerty regionalnych zespołów oraz konkursy dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz Sołectw.  Ponadto czeka na Państwa mnóstwo atrakcji dożynkowych m.in.: stoiska sołeckie z regionalnymi potrawami KGW, stoiska promocyjne organizacji pozarządowych, animacje dla dzieci i młodzieży, dmuchańce, rozmaite stoiska z rękodziełem oraz warsztaty wikliniarskie. 

 

Szczegóły programu na plakacie!

 

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.