Wystawa ilustracji "Czy będzie z nami Bałtyk?"

start 15.09.2022 18:00

Fabryka Sztuk, Nadbałtyckie Centrum Kultury

koniec 09.10.2022 16:00

Lokalizacja: Tczew, ul. 30 Stycznia 4

Wystawa „Czy będzie z nami Bałtyk?” powstała w 2020 roku z inicjatywy Nadbałtyckiego Centrum Kultury, w ramach odbywających się cyklicznie Bałtyckich Spotkań Ilustratorów. To zbiór ilustracji artystów z państw nadbałtyckich do książki Anny Czerwińskiej-Rydel pt. „Baltek”.

Stanowi ona wyraz niepokoju o los naszego morza i skłania do refleksji nad jego przyszłością. Czy Bałtyk stopniowo przekształci się w zarastający, coraz uboższy w życie akwen, który zamieszkiwać będą nie dorsze i foki, ale bakterie i glony? Czy coraz płytsza woda zamieni się wreszcie w zieloną, zawiesistą breję i tylko wieczne sinice będą pamiętały, że ten bagnisty obszar był kiedyś Morzem Bałtyckim? A co, gdy zamiast po piasku, spacerować będziemy po hałdach mikroplastiku, ciągnących się wzdłuż bezkresnego morza śmieci? A jeśli morze zniknie zupełnie, to czy przetrwają baśnie, legendy i mityczne morskie stwory?

Wystawa zorganizowana w ramach 15. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów.

Film promujący: https://tiny.pl/wgt6k

 

Czy będzie z nami Bałtyk?

kuratorka wystawy: Monika Konca

kuratorka projektu: Anna Misiek

ilustratorzy: Joanna Czaplewska, Rasa Joni, Lucija Mrzliak, Gundega Muzikante, Justyna Nyka, Agata Półtorak, Grażyna Rigall, Wojciech Kołyszko

opracowanie graficzne elementów wystawy: Joanna Czaplewska i Anna Gawron

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.